Kıyı Emniyeti Lise-MYO-Lisans 28 Daimi İşçi, Personel Alımı Yapıyor

Kıyı Emniyeti Lise-MYO-Lisans 28 Daimi İşçi, Personel Alımı Yapıyor

Kıyı Emniyeti genel Müdürlüğü, tarafından Resmi Gazete üzerinden daimi işçi alımı ve personel alımı ilanı yayınlandı. Daimi kadro da 28 işçi ve personel alımı yapacağını açıkladı. İlana başvurular İŞKUR üzerinden alınacaktır.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından iş ilanı bekleyen adaylar bu ilan tam size göre! Kıyı Emniyeti kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 28 daimi işçi ve personel kadrosun da alım yapacaktır. Lise, MYO ve lisans mezunu adayların başvuru da bulunacağı ilan detaylarına göre adayların başvuru için 2022 ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları gerekmektedir.

Kadro Dağılımı Nedir?

10 Yağcı, 10 Gemici, 5 Mühendis ve 3 Kaptan kadrosun da alım yapılacaktır.

Kıyı Emniyeti 15000 TL’den Başlayan Maaşla İşçi Alımı ve Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları Nedir?

10 Yağcı alımı: 36 yaşını tamamlayan adayların başvuruları geçersiz kabul edilecektir. Önlisans mezunu adaylar başvuru da bulunacaklardır. Yağcı ya da üst yeterliliğe sahip olma şartı aranır. KPSS P3 puan türün de puana sahip olmak. Taban puan bilgisi kılavuz da verilmemiştir.

10 Gemici alımı: Usta Gemici ya da üst yeterliliğe sahip olması istenmektedir. KPSS P3 puan türün de puan istenmektedir. Başvuru yapacak olan adayların 36 yaşından küçük olması şartı aranmaktadır.

5 mühendis alımı: Başvuru da bulunacak olan adayların Denizcilik Fakültesi, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu ve üniversitelerin Makine Bölümü, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinin en az birinden lisans düzeyin de mezun olması şartı aranmaktadır. Adayların en az Uzakyol 2.Mühendis yeterliliğine sahip olması istenmektedir.

3 Kaptan alımı: Kaptan alımı kadrosuna başvuru yapacak olan adayların Denizcilik Fakültesi, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu ve üniversitelerin güverte/deniz ulaştırma işletme, deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyin de mezun olması gerekmektedir. Taban puanı belli olmaksızın KPSS puan şartı istenmektedir.

Daimi İşçi Alımı ve Personel Alımı Başvuruları İŞKUR’dan Yapılacak?

Kıyı Emniyeti tarafından yayınlanan ilana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Adaylar başvurularını 23 Ocak 2023 tarihi (bugün) itibariyle başlamıştır. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 27 Ocak 2023 tarihine kadar yapmış olmaları gerekmektedir. Başvuru tarihleri içerisin de yapılmayan başvurular değerlendirme sürecine alınmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

Başvuru linki

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.