Kıyı Emniyeti 4 Branşta 15 Memur Alımı

Kıyı Emniyeti 4 Branşta 15 Memur Alımı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre 4 branşta 15 memur alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, adaylardan KPSS 60 taban puanına sahip olması istendi.

Memur Alımı İş İlanları

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 15 memur alımı yapacağını duyurdu. İkamet şartı olmadan 81 şehirden kabul edilecek olan alım ilanı için önlisans ve lisans mezunlarına başvurularını kabul edileceği açıklandı.

Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılacak olan alım ilanına göre başvuru yapacak olan adayların 2022 yılında yapılan KPSS sınavına katılmış olması ve önlisans mezunlarının P – 94, lisans mezunlarının ise P - 3 puan türünde en az 60 taban puana sahip olması istenmektedir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunulmuştur.

Kamu Memur Alımı Kontenjanları

00007877695 İŞKUR iş ilan numarası ile; Diğer Mühendisler Alımı,

00007877821İŞKUR iş ilan numarası ile; Uzakyol İkinci Mühendisi/Makinisti Alımı,

00007877998 İŞKUR iş ilan numarası ile; Gemici Alımı,

00007878078 İŞKUR iş ilan numarası ile son olarak; Gemi Yağıcısı Alımı yapılacaktır.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

Kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilan kullanımına göre, adayların alanında en az bir yıl iş tecrübesi kazanmış olması ve SGK hizmet döküm raporu ile söz konusu durumu belgelendirmesi istenmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adayların görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık probleminin bulunmuyor olması gerekmektedir.

İkinci mühendis kadrosuna başvuru yapacak olan adaylara lisans düzeyinde denizcilik ile ilgili fakültelerin yeni makineleri işletmeleri mühendisliği veya gemi nşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümünden birinden mezun olmuş olması aynı zamanda yeterlilik belgesine sahip olması istenmektedir.

Mühendis kadrosuna müracaat etmek isteyen adayların bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilgisayar sistemleri mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, matematik mühendisliği, yazılım mühendisliği veya adli bilişim mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olması istenmektedir.

Gemici ve yağcı kadrosuna başvuru yapacak olan adaylarda ise bölüm şartı aranmaksızın önlisans mezunu olmaları şartı aranmaktadır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Söz konusu fırın tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar 23 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlamış olup, 27 Ekim 2023 tarihi itibariyle sona erecektir. Adaylar başvurularını İŞKUR e-Şube aracılığıyla online olarak yapabileceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.