Kamuya İkamet Şartsız 71 Zabıt Kâtibi Alımı Başvuruları Başladı

Kamuya İkamet Şartsız 71 Zabıt Kâtibi Alımı Başvuruları Başladı

Resmî Gazete aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre kamuya ikamet şartı olmadan 71 zabıt kâtibi alımı için başvurular başladı. Merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanına göre en lise mezunu adaylardan alım olacaktır

Zabıt Katibi Alımı Başvuruları

Yüksek Seçim Kurulu, genel idari hizmetler sınıfında istihdam edilmek üzere 39 şehirden 71 zabıt katibi alımı yapacağını açıkladı. Kurum kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yapılacak olan bu alımı ilanı için KPSS şartının olduğunu belirtti.

Lise, önlisans ve lisans mezunlarından şartların sağlanması halinde başvuruların kabul edileceği açıklandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları haberimizde verilmiştir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Kriterleri

Kamu kurumu tarafından yayınlanmış olan güncel kılavuza göre en az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan adaylardan yapılacak olan alım ilanına yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olanlar başvuru yapabileceklerdir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan alım gerçekleşecektir.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor sabıka kaydı bulunmayan adaylardan alım yapılacaktır.

Personel Alımı KPSS Şartı Var

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunlarının P - 94 önlisans mezunlarının P - 93 ve lisans mezunlarının ise P - 3 puan türünden en az 70 taban puan almış olması gerekmektedir. İşe alınacak olan personeller belirlenirken KPSS puanının olmasının büyük önemi vardır.

Devlet Personeli alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayımlanmış olan ilana başvuruların 23 Ekim 2023 tarihi itibari ile başlayacağı belirtilmiştir. Adaylar başvurularını 31 Ekim 2023 tarihi de dahil olmak üzere tamamlamış olmaları istenmektedir. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi aracılığıyla müracaatlar online yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.