Kamuya 136 Zabit Kâtibi, Bekçi, Hizmetli, VHKİ, Şoför Alımı Yapılacak

Kamuya 136 Zabit Kâtibi, Bekçi, Hizmetli, VHKİ, Şoför Alımı Yapılacak

Kamu ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Yayınlanmış olan yeni ilana göre 136 zabit kâtibi, bekçi hizmetli, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve şoför alımı başta olmak üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu adaylardan alım yapılacaktır.

Kamu İş İlanları

Kamu kurumu, merkez teşkilat ve taşra teşkilatında istihdam edilmek amacı ile 136 zabit kâtibi, bekçi hizmetli, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför ve sekreter alımı yapacağını açıkladı. İşe alınacak olan personeller kurum tarafından yapılacak olan sınav sonucuna göre belirlenecektir. Türkiye geneli yayınlanmış olan bu ilana müracaatlarda ikamet şartının aranmadığı da açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını sizler için paylaşıyoruz...

Alım Yapılacak Şehir Listesi

“Ankara, Adıyaman, Amasya, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Elâzığ, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir Kayseri Kocaeli, Kütahya, Manisa, Kahramanmaraş, muş, Niğde, Ordu, Rize, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Osmaniye, Ağrı, Hakkâri, Edirne, Erzincan ve Erzurum” şehirlerinde alım yapılacaktır.

KPSS Puan Şartı Var

Kılavuz incelendiğinde, adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olması gerekmektedir. Lise mezunlarının P - 94 önlisans mezunlarının P - 93 lisans mezunlarına lisans ise P - 3 puan türünde istenilen yılda da sınava katılmış olması ve minimum 70 taban puanını almış olması istenmektedir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Yüksek Seçim Kurulu tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilana başvurular başlamış olup, son başvuru tarihinin 31 Ekim 2023 olduğu açıklanmıştır. Yukarıda verilmiş olan şartları sağlayan adaylar başvurularını işe alım resmi kariyer internet adresi CBİKO üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

Adaylar başvurularını yalnızca verilen sistem üzerinden online olarak yapmaları ve yalnızca bir kadroya müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya müracaat eden adayların başvuruları değerlendirilme aşamasına alınmayacak ve kurum tarafından kabul edilmeyecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum