Kamu Zabıta Alımı ve Mühendis Alımı 167 Boy Şartı Var

Kamu Zabıta Alımı ve Mühendis Alımı 167 Boy Şartı Var

Kamu kurumu zabıta memuru alımı ve mühendis alımı 167 boy şartı ile ilana çıktı. Bay ve bayan adaylar Türkiye genelinden bu alıma nasıl başvuru yapacağını detaylandırdık. Adaylarda aranan tüm şartlar sunuldu.

Kamu zabıta memuru alımı ve mühendis alımı en az 167 boy şartı ile ilana çıktı. Bay ve bayan adaylar bu alıma hangi şartlarda başvuru yapabileceği açıklandı. Bay ve bayan adayların ayrı şartları bulunuyor.

Alımı Narman Belediye Başkanlığı yapmaktadır.

Zabıta alımı ve mühendis olma şartları adayların erişimine şöyle açıldı.

Kamu haklarından mahrum bulunmayan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, erkek adayların askerlik görevini yapmış olması, askerlik den muaf olması, çağına gelmiş olması veya ilişiğinin bulunmaması gerekmektedir.

Başvuracakların görev yapmasına engel bir durumu bulunmayan ve affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı suçlar işlememiş olmak, yüz kızartıcı suçlar işlememiş olması gerekiyor. 2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekiyor.

Zabıta memuru alımı lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin her hangi birinden mezunu olması isteniyor.

Mühendis alımı lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin inşaat mühendisliği programından mezun olması gerekiyor.

Zabıta memuru olarak başvuru yapacak erkek adayların en az 170 boyunda olması kadın olarak başvuru yapacak adayların ise en az 167 boyunda olması gerekmektedir. Zabıta memuru olarak başvuru yapacak adayların 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Adaylar başvurularını 27 Aralık 2021 tarihinde başlayacak 31 Aralık 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular Erzurum Narman Belediyesi info@narman.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.