Kamu Personeli Alımı! UAB 26.680 TL Maaş ile 5 Personel Alımı

Kamu Personeli Alımı! UAB 26.680 TL Maaş ile 5 Personel Alımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 5 personel alımı gerçekleşeceği ile ilgili açıklama geldi. 5 personel alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Kadroya atanan memurlar en az 21.340, en fazla 40.190 ve ortalaması 26.680 TL maaş ile işbaşı yapacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından personel alımı ilanı yayımlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 26.680 TL maaşla kadrolarına farklı kontenjanlarda personel alımı istihdamı yapacak.

Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı İlanı’ içerisinde yer alan bilgilere göre; İktisat, İşletme, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları arasından 5 memur alımı yapılacak. Genel İdari Hizmetler (GİH) sınıfında yapılacak olan memur alımları 23 Ocak 2023 tarihi itibariyle başlıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sınavına Başvuru Şartları

Devlet Memurluğu Kanunu dahilindeki tüm şartlara sahip olmak.

İktisat, İşletme, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak.

2021 veya 2022 yıllarında düzenlenen KPSS sınavına dahil olmuş olmak, KPSS A Grubu içerisinde P48 puan türünden en az 80 puan almış olmak.

01.01.2023 tarihinde 35 yaşını tamamlamamış olmak.

Atanacağı meslek gereği şehir değişimlerindeki iklim koşullarından olumsuz yönde etkilenebileceği bir rahatsızlığın olmaması gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Giriş sınavına katılım sağlamak isteyen adaylar; 23.01.2023 tarihinden başlayarak 03.02.2023 tarihine kadarki süreçte başvurularını yapabilecekler. Son başvuru 03 Şubat 2023 Cuma günü ve saat 23:59’a kadar yapılabilecek.

Başvurular, ‘Kariyer Kapısı’ üzerinden ve e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleşebilecek. Diğer yollar ile yapılan başvurular ile birlikte başvuru tarih ve saatleri dışında yapılan başvurular kabul dışı olacak.

Başvuru sırasında kimlik, mezuniyet bilgileri, askerlik ve KPSS sonuçları otomatikman sistem üzerinden gelecektir. Gelen bilgilerin hatalı veya eksik olmaması için önceden bilgilerin doğruluğu araştırılmalıdır. Gerekli düzenlemeler başvuru öncesinde yapılmalıdır.

Başvuru sırasında her aday kendine ait son 6 ayda çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafını sisteme yükleyecek.

Her aday kendine ait özgeçmişini, yine kendine ait el yazısı ile hazırlayacak. Hazırlanan cv taratılarak sisteme yüklenecek.

Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Nerede ve Nasıl Yapılacak?

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. Önce yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar en yüksek KPSS puanından başlayıp ilk 100 kişinin tespiti ile belirlenecek. Yazılı sınavda başarı sağlayan adaylar ise sözlü sınava davet edilecek. Sınavlar Ankara’da gerçekleşecek. Sınav tarihi, saati ve yazılı sınava ilişkin diğer hususlar UAB internet sayfasından takip edilebilecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.