Kamu Personeli Alımı İlanları! Kıyı Emniyeti 95 Daimi İşçi Alımı

Kamu Personeli Alımı İlanları! Kıyı Emniyeti 95 Daimi İşçi Alımı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 81 ilden başvuru kabul edeceği kamu personeli alımı ilanları yayınladı. 95 daimi işçi alımı İŞKUR iş ilan numaraları ile kabul etmektedir. Lise, MYO ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabiliyor.

Kamu Personeli Alımı İŞKUR İlanları

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 92 daimi işçi alımı yapıyor. Yayınlanan ilana göre lise, MYO ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapacak. Lise düzeyinde olan alımlar noter kurası ile belirlenecektir. Aşağıda sunduğumuz kılavuzu incelemeden başvuru yapmayınız. Kamupersonelialim.com olarak sunduk.

İkinci kaptan, ikinci mühendis, deniz trafik operatörü, mühendis, avukat, büro personeli alımı, gemici, elektrik zabiti, tekniker ve yağcı branşlarında alım yapılacak.

Memur Alımı Kurum Açıklaması

Büro Personeli (Memur) için sınav konuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan),

Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan),

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan),

4857 sayılı İş Kanunu (20 Puan),

Genel kültür (20 Puan)

İkinci Kaptan, İkinci Mühendis, Elektrik Zabiti, Deniz Trafik Operatörü, Gözcü-Muhabereci, Mühendis, Tekniker ve Avukat adaylar için sınav konuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan),

Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan),

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan),

Mesleki bilgi ve Yeterliliğin ölçülmesine ilişkin konular (40 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır. Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir. Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır.

KPSS'den muaf öncelikli adayların sınavda başarılı sayılması için sözlü sınavda kurul üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Bu adaylar için sözlü sınav (mülakat) sonucu atanmaya esas başarı puanını oluşturur. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek aday listeleri Kuruluşumuz internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Gemici ve Yağcı ünvanında işe alınacak olan adaylar öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından doğrudan noter kur'ası ile atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday tespit edilecektir.

Kamu işçi alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını 20 Kasım 2023 ile 24 Kasım 2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu üzerinden elektronik olarak yapacaktır. Başvuru Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum