Kamu Gözetimi Kurumu 13 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şart ve Tarihi

Kamu Gözetimi Kurumu 13 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şart ve Tarihi

Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yapılacak olan 13 Kamu Personeli Alımı için başvuru şartları ve tarihleri netleşti. Bu kapsamda, Kamu Gözetimi Kurumu'nun belirlemiş olduğu başvuru şartlarını tarihlerde nasıl gerçekleştirecek.

KGK 13 Kamu Personeli Alımı İlanları

Uzmanlık alanlarına göre farklı kadrolarda yapılacak olan alım süreci için adaylar, belirlenen tarihlerde sınavlara katılacak ve mülakata tabi tutulacaktır. Kamu Gözetimi Kurumu kamu personel alım ilanları ve detaylı başvuru şartları ve tarihleri kılavuz halinde verildi.

Kamu Gözetimi Kurumu İçin Kamu Personel Alımı Süreci

Kamu Gözetimi Kurumu'nun 2024 yılı için kamu personeli alım süreci, büyük bir titizlikle yürütülmektedir. Bu süreçte adayların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

KGM Memur Alımı İlanları Başvuru Şekli ve Tarihi

Sınav başvuruları 02 Nisan 2024 tarihinde başlayıp, 14 Nisan 2024 tarihinde saat 23.59 itibariyle sona erecektir. Başvurular e-Devlet üzerinde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kamu personeli alımı 2024

kamu personeli alımları için adayların belirlenmiş olan kriterlere uygun şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir. Unvan ve pozisyonlara göre değişen başvuru şartlarına dikkat etmek ve bu şartlara uygun şekilde hareket etmek oldukça önemlidir.

KGK Başvuru Özel Şartları

ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS A Grubu); Uzman yardımcısı (genel alan) kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, -Ankara ili için başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 260 kişi, -İstanbul ili için başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 100 kişi, içerisinde yer alması gerekiyor.

Kamu personel alım ilanlar

Kamu Gözetimi Kurumu'nun kamu personel alım ilanları kategorisinde yayımlanmaktadır. Adayların bu ilanları takip etmeleri ve başvuru süreçlerini kaçırmamaları büyük bir önem arz etmektedir.

Başvuru şartlarını dikkatlice okuyun.

Resmi duyuruları takip edin.

Belirlenen tarihler arasında başvurunuzu tamamlayın.

Başvuru Şartları ve Tarihleri Detaylı Bir Şekilde

Kamu personel alımı için başvuru yapacak adayların dikkat etmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Başvuru şartları arasında sağlık durumu, eğitim seviyesi, yaş sınırlaması ve benzeri kriterler yer almaktadır. Ayrıca kamu personel alımı sınav tarihi ve sonuçları da adaylar için büyük önem taşımaktadır. Bu tarihler adayların takibinde olmalı ve sınav için gerekli hazırlıklar zamanında yapılmalıdır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.