Kamu 70 Devlet Memuru Alımı Başvuruları 10-20 Ağustos

Kamu 70 Devlet Memuru Alımı Başvuruları 10-20 Ağustos

Kamu personeli alımı olarak hizmetli, şoför ve zabıt katibi alımları yapılacak. Danıştay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 70 devlet memuru alımı yapılacağı açıklandı. Alım başvuru şartları neler olduğu haberimizde yer almaktadır.

Yayımlanan ilan kapsamında Danıştay Başkanlığı istihdam edilmek üzere lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından devlet memuru alımı yapılacağı kurum tarafından yayınlanmıştır.

Kontenjan Bilgileri

30 Zabıt katibi, 5 teknisyen, 30 destek personeli, 1 mübaşir ve 4 programcı olmak üzere toplamda 5 farklı unvanda olmak üzere 70 adet memurun Danıştay Başkanlığına alınacağı belirtiliyor.

Başvuru Şekli

Başvuru yapacak adaylar için başvurular kariyer kapısı olan https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını online olarak elektronik ortamda yapabileceklerdir. Online olmayan dışında yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapacak adaylar için başvurular internet adresi üzerinden 20 Ağustos tarihinde sona ereceği belirtiliyor. Başvuru yapacak adaylar için başvurular son başvuru tarihine kadar 7/24 online olarak yapıla bileceği belirtiliyor.

Başvuru Şartları

Başvuru yapacaklar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olması istenmektedir. Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak, tecilli olmak veya muaf olması istenmektedir. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmaması gerekiyor.

KPSS Şartı Var Mı?

Başvuru yapacak kişiler için 5 unvanda başvuru şartlarını arandığı ve bu şartların aşağıdaki gibi olduğu kurumca belirtiliyor.

Başvuru yapacak adaylar için KPSS puan şartının arandığı belirtilirken bu şartların ise Zabıt Katibi, programcı, mübaşir ve bilgisayar teknisyeni unvanları için 70 geri kalan unvanlar için ise 60 puan şartı aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.