Kamu 46 Yaşla En Az Lise Mezunu Sekreter Alacak

Kamu 46 Yaşla En Az Lise Mezunu Sekreter Alacak

Kamu kurumuna 46 üst yaş sınırı ile sekreter alımı yapılıyor. Kamu personeli alımı olarak çıkılan ilana en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. İş ilanına başvuru nasıl ve hangi tarihlerde yapılacağı yazımızda…

Kamu 46 Üst Yaşla En Az Lise Mezunu Sekreter Alımı Duyurusu

Dışişleri Bakanlığı yeni yayınladığı ilana göre kamu personeli alımı yapıyor. En az lise mezunu adayların nasıl başvuru yapabileceğini paylaştı. İş ilanları başvuru tarihi ve şeklini adayların erişimine açtı.

Başvuru Genel Şartları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Sınav tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olmak.

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak.

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).

8. Çok iyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmek (ayrıca İngilizce bilgisi tercih nedenidir).

9. Bilgisayar kullanabilmek.

Bakanlık Başvurusu Şekli ve Tarihi

Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 14 Aralık 2021, Salı günü mesai bitimine kadar T.C. Rotterdam Başkonsolosluğuna iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu olmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum