Kamu 4 Şehir Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Kamu 4 Şehir Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Serhat Kalkınma Ajansı kamu personel alımı 4 şehre yapacağını ilan etti. İş arayanlar için iş fırsatı serhat kalkınma ajansı tarafından ilana çıkarıldı. Memur alımları yapacağını duyuran ajansın ilanı haberimizde yer almaktadır.

Serhat Kalkınma Ajansı kamu personeli alımı TRA2 Bölgesinin (Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illeri) kalkınmasına ve gelişmesine hizmet etmek ve katkıda bulunmak isteyen, yeniliğe ve gelişime açık, analitik düşünebilen, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, hizmet ve kalkınma bilinciyle ve sorumluluğuyla hareket eden, seyahat engeli olmayan 5 Uzman Personel alımı gerçekleştirecektir.

Serhat Kalkınma Ajansının merkezi Kars ili olup, ajansın faaliyet alanlarını Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars İlleri oluşturmaktadır. Sınavda başarılı olanlar, Ajans Genel Sekreterliği’nin uygun göreceği bu illerin birinde çalışmayı kabul edeceklerdir.

Başvuru ve Sözlü Sınav Tarihleri

Başvuru Tarihleri: 27/08/2021 – 06/09/2021.

Sözlü Sınava Katılacakların İlan Tarihi: 10/09/2021.

Sözlü Sınav Tarihleri: Daha sonra duyurulacaktır.

Sınav Başvuru Adresi: Adaylar, ilana e-Devlet üzerinde SERKA - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://www.turkiye.gov.tr/serka-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim adresinden başvurabileceklerdir.

Sınav Yeri: Serhat Kalkınma Ajansı

Ortakapı Mahallesi, Atatürk Cad. No:69 Merkez, Kars.

Tel: (0474) 212 52 00, Faks: (0474) 212 52 04 E-mail: info@serka.gov.tr
İlan ve Sınav Sonuçlarının Duyurulacağı Adres: www.serka.gov.tr

Başvuru için gereken belgeler

1 - Özgeçmiş ve Fotoğraf.

2 - Diploma ya da Mezuniyet Belgesi.

3 - KPSS’ye girme şartı aranmaksızın iş tecrübesi ile başvuracak uzman personel adayları için, tecrübelerine ilişkin olarak, hangi görevi hangi unvan ile yürütmekte/yürütmüş olduğuna dair hizmet dökümü ve ilgili işyerlerinden alınmış onaylı yazılar.

4 - ÖSYM Başkanlığı Tarafından Eşdeğerliliği Kabul Edilen Yabancı Dil Sınavı Belgesi.

5 - Tercih sebeplerini taşıdığını gösterir belgeler.

Başvuru Şekli, Tarihi ve Yeri

Başvurular,27 Ağustos 2021 tarihinde başlamış 6 Eylül 2021 tarihi saat 23.59'a kadar Kariyer Kapısı https://www.turkiye.gov.tr/serka-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim adresinden yapılacaktır.

Başvuru Şartları

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlarla, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılmış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

SERHAT KALKINMA AJANSININ 5 UZMANI ALACAĞI BÖLÜMLER VE YETERLİLİKLERİ

Bölümler: Şehir ve Bölge Planlama, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği,
2019-2020 KPSS Puan Türü: P1, P2 veya P3 KPSS Taban Puanı/ilgili alan tecrübesi: 80 veya asgari 5 yıl YDS/e-YDS Taban Puanı: 70 Alınacak Uzman Sayısı: 1.

Bölümler: Tarım Ekonomisi, Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Veterinerlik 2019-2020 KPSS Puan Türü: P1, P2 veya P3 KPSS Taban Puanı/ilgili alan tecrübesi: 80 veya asgari 5 yıl YDS/e-YDS Taban Puanı: 70
Alınacak Uzman Sayısı: 1.

Bölümler: Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü, Uluslararası Ticaret 2019-2020 KPSS Puan Türü: P1, P2, P3, P29,  P30, P34, P35 veya P36 KPSS Taban Puanı/ilgili alan tecrübesi: 80 veya asgari 5 yıl YDS/e-YDS Taban Puanı: 70 Alınacak Uzman Sayısı: 1.

Bölümler: İstatistik, İktisat,  Kamu Yönetimi 2019-2020 KPSS Puan Türü: P12, P13, P14, P15, P29 veya P30 KPSS Taban Puanı/ilgili alan tecrübesi: 80 veya asgari 5 yıl YDS/e-YDS Taban Puanı: 70 Alınacak Uzman Sayısı: 2.

KPSS Puanı İle Başvuracak Adaylar Bakımından

a) KPSS puanı ile uzman pozisyonu için başvuruda bulunacak adayların, en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından belirtilen bölümlerden lisans düzeyinde mezun olmaları,

b) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından mezun oldukları öğrenim dalları itibariyle belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan en az 80 puan almış olmak.

c) Uzman personel pozisyonları için başvuracak adayların, sınav son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

KPSS Puanı Aranmaksızın İş Tecrübesiyle Başvuracak Adaylar Bakımından

a) KPSS şartı aranmaksızın iş tecrübesiyle başvuruda bulunacak adayların, En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından Tablo 1’de belirtilen bölümlerden lisans düzeyinde mezun olmaları,

b) İş tecrübesiyle başvuruda bulunan uzman adayların, sınav son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak. (YÖK DİL puanı kabul edilmeyecektir).

c) Kamu kesimi veya özel kesimde aşağıdaki konularda en az 5 yıl fiilen başarılı olarak çalışmış ve başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak. Kamu kesimi veya özel kesimde en az 5 yıl fiilen başarılı olarak çalışmış olma şartı gerektiren konular şunlardır;

- Planlama, programlama,

- Proje üretimi, tasarımı ve yönetimi,

- Strateji geliştirme, strateji yönetimi,

- İzleme ve değerlendirme,

-Tanıtım, danışmanlık,

- Şehircilik ve çevre,

- Araştırma-geliştirme,

- Bilgi ve iletişim teknolojileri,

- Finansman,

- İnsan kaynakları yönetimi,

- Uluslararası ticaret.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.