Kamu 17 Düz Memur ve Devlet Memur Alımı Başvuruları Başladı

Kamu 17 Düz Memur ve Devlet Memur Alımı Başvuruları Başladı

Kamu 17 düz memur alımı ve devlet memur alımı başvuruları başladı. Yayınlanan ilana göre zabıta memuru alımı ve memur alımı yapılıyor. Başvuruları 3 Kasım 2021 tarihinde sona erecek. Kimler başvuru yapabilecek.

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü üzerinden yayınlanan ilana göre 17 düz memur alımı ve devlet memur alımı yapılıyor. Kamu personeli alımı başvuruları 3 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar devam edecek. Kimler bu alıma başvuru yapacağı kılavuz ile sunuldu.

Başvuru Şartları;

Adayların en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Zabıta memuru alımı için Ön Lisans düzeyinde eğitim veren Yüksekokulların Mahalli İdareler, Mahalli İdareler, Yerel Yönetimler programlarının birinden mezun olmak.

Memur alımı için Ön Lisans düzeyinde eğitim veren Yüksekokulların Çevre Sağlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Programlarının birinden mezun olmak.

Zabıta memuru alımı için erkek adayların en az 1.67 boyunda olması erkek adayların en az 1.60 boyunda olması gerekmektedir.

Adayların Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olması kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması, ilgisi ilişiği bulunmaması, muaf olması veya görevi ile ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

2020 yılı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Adayların affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karı, yüz kızartıcı suçlar işlememiş olması gerekmektedir.

Adaylar 18 ile 35 yaş arasında olması gerekmektedir.

Başvuru İçin gerekli Belgeler;

Mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı, kimlik kartı, yabancı okul mezunları için denklik belgesi, KPSS sonuç belgesi, askerlik durum belgesi, son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf belgelerine sahip adaylar başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular 29 Ekim 2021 tarihinde başlamış olup 3 Aralık 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular Meydan Mahallesi Cevdet Köksal Caddesi No:22 Akşehir/KONYA adresindeki Konya Akşehir Belediye Başkanlığı 1 nolu Ek Hizmet Binasında bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen gidilip yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum