Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi En Az Lise Mezun 12 İtfaiyeci Alımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi En Az Lise Mezun 12 İtfaiyeci Alımı

Türkiye genelinden başvuru alacak olan itfaiye eri alımının başvuru kılavuzu yayınlandı. Kimlerin başvuracağına dair Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı başvurunun şartlarını ve tarihlerini paylaştı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere 12 itfaiye eri alımı ilanını yayınladı. İtfaiyeci alımı alımı başvuru kılavuzu sayfa sonunda sizlere sunduk.

Adaylardan İstenilen Özellik ve Şartları

Meslek yüksekokullarının sivil savunma ve itfaiyecilik, itfaiyecilik ve yangın güvenliği veya ilk ve acil yardım ön lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Meslek yüksekokullarının elektrik, makine ve inşaat ön lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İlan edilen İtfaiye Eri unvanı için adayların 2020 yılı Kamu Personeli Sınavından (KPSS) P93 ve P94 puan türlerinden en az 60 puan almış olması gerekmektedir. Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

Adayların sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekir.

Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gereklidir.

Başvuru Sırasında Adaylardan İstenen Evraklar

Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi, diploma aslı veya e-devlet’den barkotlu şekilde mezuniyet belgesi, yabancı okullar için YÖK’ten denklik belgesi, ÖSYM sitesinden KPSS sonuç belgesi, sürücü belgesi veya fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, görevini devamlı olarak yapmaya engel durumu olmadığına dair beyan, erkek adaylar için e-devlet’den askerliğe ilişkisi olmadığına dair belge istenmektedir.

Başvuru Yeri ve Tarihleri

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 14 Şubat 2022 ile 18 Şubat 2022 tarihleri arasında kılavuzda yazılan belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat / Kahramanmaraş adresine adayın kendisi müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.