Jandarma Genel Komutanlığı 550 Personel Alımı Online Başvuruları

Jandarma Genel Komutanlığı 550 Personel Alımı Online Başvuruları

Jandarma Genel Komutanlığı 550 personel istihdamında bulunuyor. Yayımlanan ilana göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı sözleşmeli subay alımı yapıyor. Başvuruları nasıl yapılacak?

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere cinsiyet farksız sözleşmeli subay alımı yapıyor. Subay istihdamı için başvuru şartları açıklandı.

Subay Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir;

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Jandarma Genel Komutanlığı için kılavuzda belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi 27 yaşını bitirmemiş olmak.

Güvenlik araştırma sonucu olumlu olmak.

Kadın adaylar için hamile olmamak.

Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak
Adayların affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı yüz kızartıcı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar ve ağır hapis yatmamış 6 aydan fazla ceza almamış olmaları gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması, askerlikten muaf olması, askerlikle ilişiği bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Zamanı;

Başvurular 24 Aralık 2021 tarihinde başlamış olup 9 Ocak 2022 tarihinde bitmiş olacaktır. Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris linki üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum