İŞKUR’dan Devlet Annelere Aylık 3 BİN 410 TL Ödeme Yapacak

İŞKUR’dan Devlet Annelere Aylık 3 BİN 410 TL Ödeme Yapacak

İŞKUR, İşte Anne Projesi sayesinde annelere devlet aylık 3 bin 410 TL destek yapılacak. Annelere müjdeli haber… Devlet, İşte Anne Projesi eğitimlerine katılan annelere aylık 3 bin 300 TL ödeme yapıyor.

İŞKUR kursa yazılan kadınlara günde 110 TL olmak üzere devlet aylık 3 bin 410 TL şeklinde ödeme yapacak. 110 TL ödeme ay 31 olduğuna göre kişilere 3410 TL ödeme yapılacak. Annelere iş hayatlarını sürdürmek amaçlı destek sağlanıyor. Annelerin iş hayatında istihdam oluşturmak için ve 0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere büyük destek verilmektedir.

İŞKUR işbaşı eğitim programları 2022 yılında da başlatıldı ve işsiz anneler tarafından araştırılan İşte Anne projesi çok iyi destek getirdi. İŞKUR aracılığıyla başlatılan ve halen yürütülen bu Proje çalışmak isteyen ancak iş bulamayan anneler için büyük fırsat oldu.

Annelere, İşte Anne Projesi programına ve kurslarına katılmaları halinde aylık ödeme yapılacağını duyuruldu. Annelere hem mesleki eğitim alacak hem de kursta bulunduğu sürece maaş desteği alacak.

İŞKUR’ un amacı; mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırılarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasıdır. Bu kapsamda 81 İl Müdürlüklerinde “İşte Anne Birimi” oluşturulacak. Bu projeye evlat edinenler de başvurabilmektedir.

Sanayi Sektöründeki Mesleklerde Düzenlenen Mesleki Eğitim Kursları ve İmalat Sektöründeki Mesleklerde Düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarına Katılan Kadınlara Çocuk Bakım Desteği Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” kapsamında düzenlenen kurs veya programlara katılanlardan çocuk bakım desteğinden yararlanma şartlarını taşıyanlara ayrıca Bakım Desteği de yapılacaktır.

Bu aylık ödemesinin yanı sıra iş kazası ve sigorta primleri de ödenmektedir. Vatandaşlar adına Halkbank şubelerinde adına açılan hesaplara ücretler yatırılacak. T.C. kimlik numarası ile maaş yatırıldığında şubeden çekebileceksiniz.

İŞKUR kaydınız yapıldıktan sonra bu program kapsamında açılan ilanlara internet sitesi üzerinden başvurabilirsiniz veya il-ilçe İŞKUR merkezlerine giderek başvurabilirsiniz.

Başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.