İŞKUR TYP Kamu Personeli Alımları: 1 Temmuz’dan Sonra Yayınlanması Bekleniyor

İŞKUR TYP Kamu Personeli Alımları: 1 Temmuz’dan Sonra Yayınlanması Bekleniyor

1 Temmuz normalleşme süreci ile birlikte yayınlanması beklenen İŞKUR TYP kamu personel alımları geliyor. İŞKUR TYP ilanlarına kimlerin hangi şartlarda başvuru yapabilecek. TYP Personeli olma hangi süreçlerden geçiyor.

1 Temmuz’dan sonra 81 şehir İŞKUR TYP kamu personeli alımları yapılması bekleniyor. Beklenen TYP personeli olmak için başvuru şartları neler? Kimler ilanlara başvuru yapabilecek.

Özellikler Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan okullara özel güvenlik görevlisi alımı, temizlik personeli ve yardımcı personel olarak istihdamlar gerçekleşecektir. Okulların yanı sıra OGM, Belediyeler, Valilikler, Kaymakamlıklar ve SYDV evde bakım hizmetleri işi için bu ilanlar yayınlanabilmektedir.

TYP personeli olma için aranan nitelikler şöyle sunuldu;

Adaylar 18 yaşını doldurması gerek.

İŞKUR'a kayıtlı işsiz olması gerekmektedir.

SGK'dan herhangi bir gelir aylığı, emekli aylığı veya malul aylığı almaması gerek.

SİTEMİZDE ANLIK OLARAK SİZLERE SUNULACAK OLUP CEP UYGULAMAMIZI İNDİRİN VEYA FACEBOOK ADRESİMİZDEN TAKİP EDİN.

İşe başvuracakların eğitim koşullarında herhangi bir mezuniyet koşulu istenmeyecek ve aranmayacaktır. Herhangi bir eğitime devam etmekte olan adaylar bu iş ilanlarına başvuru yapamayacaklar. Örgün eğitim haricinde açıköğretim ve lise, üniversite okumakta olan öğrenciler başvuru yapabilirler.

Önceleri toplum yararına programı kapsamında görev yaparken hata ve kusurları sebebi ile çıkarılmamış olması istenmektedir. 2019 ve 2020 eğitim döneminde güvenlik görevlisi olarak çalışmış TYP çalışanlarının 2020 ve 2021 eğitim ve öğretim döneminde başvuru yapabilirler.

İŞKUR’un web sitesinden veya en yakın olan İŞKUR İl Müdürlüğü’nde sisteme üye olunması ve kendine hangi iş uygunsa başvuru yapabilirler. İş arayan vatandaşlar İŞKUR'un web sitesine özgeçmişlerini kayıt yaptıktan sonra kişisel bilgileri ile eşleşen uyumlu olan iş ilanlarına direk ulaşabilirler.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.