İŞKUR MEK 20 Şehir Personel Alımı İlanları Başvuru Ekranı

İŞKUR MEK 20 Şehir Personel Alımı İlanları Başvuru Ekranı

İŞKUR mesleki eğitim kurslarında çalışmak isteyenler için 20 farklı şehirde kamu personelleri alınacak. MEK personel alımı başvurusu kolay yapılabilmesi için başvuru ekranı sayfa sonunda sunuldu.

İŞKUR MEK 20 Şehir Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Kamu kurumlarında iş arayanlar için 20 farklı şehirde mesleki eğitim kursları personellerin alınacağı açıklandı. MEK personel alımı başvuru adresi sayfa sonunda link şeklinde sunuldu. Başvuru yapacaklar için haberimizi hazırladık.

Başvuru Şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak, kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak şartları ile işe alım yapılacaktır.

Ek olarak adaylarda iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak, emekli olmamak, kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak şartları aranmaktadır.

Belirtilen şartları ve başvuruda istenilen belgeleri yerine getiren adaylar yayınlanan illerdeki MEK kurslarına başvuru yapa bileceklerdir.

Alımı Yapılacak Şehir Listesi

Başvuruda bulunacaklar için alımlar Siirt, Muş, Yozgat, Elazığ, Samsun, İzmir, Denizli, Batman, Sinop ve Kahramanmaraş illerine yapılacaktır.

Dişer şehirler ise Malatya, Mardin, Edirne, Zonguldak, Van, Aydın, Sivas, Hatay illerine alım yapılacaktır. Toplamda 20 şehir personel alımları gerçekleştirilecektir.

Ödenecek Tutarlar

2 ve 5 yaş arası çocuklar için 400 TL bakım desteği verilecektir. Geleneksel meslekler için ise 35 TL zorunlu ödeme ve geriye kalan 0-15 yaş grubu çocuklar için 110 TL zorunlu gider verilecektir.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvurular sadece aşağıda verilen link adresi üzerinden online bir şekilde yapıla bilecek olup adaylarda başvuruların alınacağı herhangi bir ilin şube müdürlüğüne de başvurular yapıla bilecektir. Başka türlü başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Ekranı: https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum