İŞKUR İlanları! YTB 10 Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları Açıklandı

İŞKUR İlanları! YTB 10 Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları Açıklandı

İŞKUR üzerinden alımları gerçekleştirilecek olan 10 personel için başvuru detayları belli oldu. Son başvuru tarihine az bir süre kalan Yurtdışı Türkler ve Ankara Topluluklar Başkanlığı (YTB) personel alımı süreçleri devam ediyor.

YTB kadrosunda bulunan boş pozisyonların doldurulması üzere 10 adet personel işe alınacak. Yüksek maaş imkanlı iş ilanı ile ilgili süreçler İŞKUR aracılığı ile sürdürülmekte. İŞKUR kapsamında alınacak personeller için başvuru detayları ile ne zaman başvuru yapılacağı da belli oldu.

Personel Alımı Katılım Şartları Nelerdir?

01.01.1988 doğumlu ya da daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak.

Personel alımı için belirlenmiş olan bölümlerin en az birinden mezun olmuş olmak. Kabul edilecek olan bölümler şunlardır. Hukuk Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi İletişim Fakültesi İşletme Fakültesi Siyasal Bilgiler Fakültesi bölümlerinden mezun olanlar kabul edilecek.

Ayrıca bu bölümler de kabul gören bölümler arasınadır. Ekonometri, Ekonomi, Finans, Gazetecilik, Halkla İlişkiler. İktisat, Tarih, Türkoloji, İnsan Kaynakları Yönetimi, İstatistik, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi, Maliye, Psikoloji, Sosyoloji, Reklamcılık, İletişim, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler. Uluslararası İlişkiler, Dil ve Edebiyat Bölümleri, İlahiyat, Türkçe ve Yabancı Dil Öğretmenliği Bölümleri mezunları bu ilan için başvuruda bulunabilmektedir.

YDS sınavlarının şu dilleri kabul edilecektir. Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danca, Endonezce, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, Hırvatça, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Malayca, Rusça ve Yunanca dillerinden YDS sınavına girmiş olma şartı aranmaktadır. Sınav sonucunda ise en az 80 puan (B seviyesi) elde etmiş olmak.

YDS sınav sonuçları son 5 yıla, diğer sınav sonuçları ise son 2 yıla ait olmalıdır. Daha eskileri kabul görmeyecektir.

Adaylar, özgeçmişlerini kendi el yazıları ile kompozisyon şeklinde hazırlamalıdır.

Giriş sınavı; uygulama sırasına göre eleme sınavı, ikinci yazılı sınav ve son olarak sözlü sınav olmak üzere üç aşamadan oluşacak. Giriş sınavına ait detaylar, başvuru süreçleri ve başvuru detayları haberimizde yer almakta. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı alımları için aklınıza takılan sorulara cevap bulabileceksiniz.

YTB Uzman Yardımcısı Alımı için Başvuru Hakkında Genel Bilgiler

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı alımı ile ilgili başvurular; 30 Aralık 2022 tarihinden (Saat 09:00 itibariyle) başlamak üzere 30 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 18:00’a kadar sürecektir. Başvuru süreci için 1 aylık zaman dilimi belirlenmiştir. Belirlenen son başvuru tarihinden sonraki başvurular geçerli olmayacaktır.

Başvurular sadece Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım alanından ve Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleşmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.