İş ve Meslek Danışmanı Alımı (İMD) Ne Zaman Olacak?

İş ve Meslek Danışmanı Alımı (İMD) Ne Zaman Olacak?

İş ve Meslek Danışmanı alımı ne zaman olacak? Adayların gözü kulağı İşkurdan gelecek olan haberde. Henüz konuya dair açıklama olmasa da yakın zamanda bir açıklama yapılması bekleniyor.

İş ve Meslek Danışmanı alımı ne zaman olacak sorusu özellikle 2021 yılı içerisinde en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. Bahsi geçen alan için başvuru yapmayı bekleyen binlerce aday var. Ancak İşkur henüz konuya dair açıklama yapmış değil.

İş ve Meslek Danışmanlığı Hakkında

Bilindiği üzere ülkemizde istihdamı arttırmak adına devlet tarafından finanse edilen bir kurum bulunmakta. İşkur adı verilen bu kurum, bugüne kadar binlere kişinin iş bulması hususunda önemli başarıların altına imza atmıştır.

İşkur’a gidecek olursanız, orada sizi mesleklere yönlendirme noktasında hizmet veren çalışanların olduğunu göreceksiniz. Bu çalışanlar eğitim bilgilerinizi öğrendikten sonra sizi bazı açık pozisyonlara yönlendirirler. Öte yandan işe giriş ve sonrasına dair işlemler de aynı kişiler tarafından tamamlanmaktadır. Her ne kadar biz farkında olmasak da bu kişilerin unvanı İş ve Meslek Danışmanı’dır.

İşkur, bünyesinde çalıştırmakta olduğu İş ve Meslek Danışmanlarını, bazı yıllarda açtığı kadrolar ile almaktadır. En son 2018 yılında İŞ ve Meslek Danışmanı alımı gerçekleştirilmiştir. Son alımların üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen henüz konuya dair bir açıklama yapılmamıştır.

İş ve Meslek Danışmanı nasıl olunur?

İş ve Meslek Danışmanı olabilmek için muhakkak lisans mezunu olmak gerekmektedir. Ancak bu pozisyon için lisans mezunu olmak da yeterli değildir. Aynı zamanda kişinin İş ve Meslek Danışmanlığı sertifikası olmalıdır. Aksi takdirde bu pozisyona yerleşemez.

Eğer İş ve Meslek Danışmanlığı sertifikasına sahipseniz, lisans mezunuysanız ve İşkur kadro açmışsa siz de İş ve Meslek Danışmanı olabilirsiniz.

İMD alımı ilanları anlık olarak sunulacağından ücretsiz cep uygulamamızı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.