İLBANK 10 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak

İLBANK 10 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak

İLBANK 10 kamu personeli alımı başvuru süreci devam ediyor. Başvuruları nereden ve nasıl yapılacağı detayları sunuldu. Genel müdürlükten yapılan açıklamada gereken şartları yerine getiren adaylar arasından alım yapılacak.

İLBANK Bankası 10 kamu personeli alımı yapılacağını açıkladı. Başvuru yapacak adayların verilen bilgilere ek lbank.gov.tr adresi üzerindeki duyurular bölümünü takip etmeleri öneriliyor. Başvuru koşulları detaylarını da kılavuzu tam indirerek değerlendirebilirsiniz.

İller Bankası Başvuru Genel Koşulları

İller Bankası alım için doldurulması gereken talep formunu 17 Haziran 2021 ile 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında ilbank.gov.tr adresinden göndermeniz gerekmektedir. Ekleme işlemi yapılırken fotoğraf eklenmeli ve istenen belgeleri de unutmamalısınız.

Form doldururken vesikalık 4,5x6 cm ölçülerinde fotoğraf eklemelisiniz.

Vesikalık olmayan fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Diploma veya benzeri bir belgenin YÖK denklik gibi gereksinimlerle beraber gönderimi olacak.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda yeterlilik belgesi JPEG fotoğraf formatında yükleme yapılması gerekmektedir. YDS harici uluslararası geçerliliği olan bir sınav sonucu da geçerlidir.

Başvurular 2 Temmuz 2021 cuma günü saat gece yarısına kadar yapılmış olmalıdır.

Yapılan müfettiş yardımcısı başvurusu sonuçları duyurular sayfası üzerinden takip edilebilir. Değerlendirme sonucu kapsamında genel ve özel şartlara göre de işlemler sürdürülür.

Sınava Katılabilme Koşulları Neler?

TC vatandaşı olma, kamuda yasaklanmamış olmak ve TCK 53 kapsamındaki suçlara maruz kalmamış olmak gerekmektedir.  Askerlikle ilgisi bulunmamak mecburi hizmet yükümlülüğü olmamak, işe engel olan bir durum yaşanmaması da diğer koşullar arasındadır.

Müfettiş Yardımcısı Başvurusu Genel Koşullar Neler?

Müfettiş yardımcısı başvuru işlemleri için genel koşullara bakılırsa şu değerlendirme yapılabilir:

4 yıllık ve üzeri eğitim veren kurumdan “hukuk, iktisat ve kamu yönetimi” veya inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği vs. bölümlerinden birinden mezun olmak.

Müfettiş yardımcıları toplamda 10 kişi alınacaktır ve alınacak pozisyonlardaki mezuniyet koşulları değişebilmektedir. Gerekli bölüm şartları hakkında daha çok bilgiyi kurum sitesindeki kılavuzdan bulabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.