İçişleri Bakanlığı son dakika izin genelgesi yayınlandı

İçişleri Bakanlığı son dakika izin genelgesi yayınlandı

İçişleri Bakanlığı son dakika çalışma izin belgeleri hakkında genelge yayınladı. Genelge ile sistem üzerinden henüz izin belgesi alamayan kişilerle ilgili son dakika açıklamalar yayınlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından son dakika çalışma izin belgeleri genelgesi isminde düzenleme yayınlandı. Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile çalışma izin belgeleri hakkında yapılan ve yapılması gerekenler ve hala izin belgesi alamayanlar için açıklamalar yapıldı.

İçişleri muafiyet alanında olmasına rağmen sistem üzerinden henüz çalışma izni görev belgesi alamayan,

İşyeri sahipleri,

Kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar,

Kendi özel sandıklarına tabi olmaları nedeniyle sosyal güvenlik sisteminde kayıtları bulunmayan bankacılık sektörü çalışanları için de yeni düzenlemenin yapıldığı ve bu amaçla Gelir İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarca gerekli entegrasyonların yapıldığı.

Valilikler ve kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde çalışma izni görev belgeleri detaylı olarak kontrole tabi tutulacağı ve herhangi bir suiistimalin tespiti halinde taahhütte bulunanlarla ilgili olarak gerekli idari ve adli işlemlerin yapılacağı duyuruldu.

Genelge ile muafiyet kapsamında olmakla birlikte a başvuru sistemi üzerinden belge alamayanlar için 29 Nisan tarihli daha önceki genelge ile yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun işveren ve çalışan tarafından manuel düzenlenerek imza altına alınarak kullanılabilmesine ilişkin süre iki gün daha uzatılarak 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24:00’e kadar kullanılmasına imkan verildi.

icisleri-yeni-genelge.jpgicisleri-yeni-genelge2.jpg

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.