Hazine ve Maliye Bakanlığı 3524 Memur Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 3524 Memur Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için detayları verdi. Yayınlanan personel alma ilanlarına göre hazine ve maliye Bakanlığı KPSS şartı ile 3524 memur alımı yapıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere memur alımı ilanı yayımladı. Cumhurbaşkanı yayınladığı kararla hazırlama maliye Bakanlığı boş ve dolu kadroları istihdam edilmek üzere 3524 kişilik personel alımı yapılacak. Merkeze 1074 kişi taşraya 2.450 kişi alımı yapılacak.

Bakanlık ilana göre vergi müfettişi vergi müfettiş yardımcısı hazine ve maliye müfettiş yardımcısı hazine kontrolü stajyer hazine kontrolü hazine ve maliye uzmanı uzman şef veznedar veri hazırlama ve kontrol işletmeni şoför çözümleyici mühendis istatistikçi hizmetli aşçı ve dağıtıcı, vergi baş müfettişi, hazine ve maliye müfettiş yardımcısı, hazine kontrolünü ve hazine ve maliye uzmanı alımı yapıyor.

Bakanlık Memur Alımı Başvuru Şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmasını engel bir durumu bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve her şey ve araştırmasından olumlu sonuç almak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak erkek adayları için askerliği yapmış ve askerlikle ilişiği bulunmamak.

Bakanlık memur alımı için adayları ÖSYM tarafından yapılan 2021 yılı KPSS sınavına girmiş olması ve lisans mezunu olması gerekmektedir. KPSS şartına sahip olmayan adayların başvuru yapamayacağı belirtilmiştir.

Hazine ve maliye bakanlığı kamu personel alımı için başvuruların 2022 yılı sona ermeden başlaması düşünülüyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.