Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Kamu Personeli Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 136 Kamu Personeli Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine ülke genelinde birçok ilde çalıştırılacak 136 kamu personeli alımı yapılacağı açıklamaları yayınlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni personel alımı açılan boş kadro ve ünvanlar, başvuru tarihleri açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan yeni kamu personeli alımı iş ilanı yayınlandı. Yapılan resmi ilan açıklaması ile yapılacak personel alımı bakanlığın merkez kadrolarına ve taşra kadrolarına sözleşmeli olarak yapılacak.

HMB Devlet Personel Alımı Açıklanan Boş Kadro ve Ünvanları

HMB bünyesine yapılacak devlet personel alımı için açıklanan kadrolar Avukat Alımı, Büro Memuru Alımı, Güvenlik Görevlisi alımı, Elektrik teknikeri alımı, Bilgisayar Teknikeri, İklimlendirme Teknikeri, Makine Teknikeri, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknikeri, Haberleşme Teknikeri, İnşaat Teknikeri, Grafik Teknikeri ve Temizlik Personeli alımı kadrolarına personel alımı yapılacak.

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Genel Şartı

Maliye Bakanlığı memur alımı için adayların 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olması ve lisans mezunlarının KPSS P3 puanı en az 70 olması, önlisans mezunlarının P93 puanı en az 70 olması, lise mezunu adayların P94 puanı asgari 70 puan olması genel şartı bulunmakta.

Hazine Maliye Memur Alımı Başvuru Tarihleri

Hazine Maliye memur alımı için adayları için yapılacak olan giriş sınavı sözlü usulde yapılacak ve 07 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Adayların 10 Ocak 2022 tarihi ile 21 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurularını e devlet kariyer kapısı kamu işe alım ya da kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.