GSB 652 Yurt Yönetim Memuru Alımı (KYK Başvuru Şartları)

GSB 652 Yurt Yönetim Memuru Alımı (KYK Başvuru Şartları)

KYK Memur alımı Gençlik ve Spor Bakanlığı 652 yurt yönetim memuru ile gündeme geldi. Kurum bünyesinde koşulları yerine getiren adayların iş başvurusu yapması bekleniyor. GSB başvuru şartları neler olduğu yazımızda…

Kredi Yurtlar Kurumu memur alımları yurt yönetim memur kapsamında gerçekleştirilecek. Kurum bünyesinde toplam 652 aday alınacağı açıklandı. KPSS ve diğer koşulların tamamının eksiksiz şekilde yerine getirmesi adayların dikkat edeceği detaylardan.

Kredi Yurtlar Kurumu Memur Alımı Koşulları

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yurt müdürü alımları 2021 senesi için devam ediyor. Yurt yönetim müdürü kadrosunda genel şartlara uyum sağlanması bekleniyor:

Yurt yönetim memuru ve müdürü olarak çalışmaya başlayacak olanların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesine uyması gerekmektedir. Söz konusu maddenin 4,5,6,7’inci bentlerine göre sınıflandırılan şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip olmak.

Bir yüksek öğretim kurumu ya da buna denkliği olan kurumdan lisans ve üzeri düzeyde mezuniyet olması, denklik belgesi olmayan başvurular geçerli olmayacaktır.

2020 senesinde KPSS B grubu puan kategorisinde minimum 60 almış olmak P3 puan türünde taban 60 puanı geçmek.

Yapılan başvuru günü itibariyle 65 yaştan gün almamış olmak.

Kurumdan emeklilik aylığı almamak.

Yurt müdürü olarak görevi yerine getirirken mesleğe engel bir durumun olmaması, ruhsal ve fiziksel açıdan gereksinimleri karşılamak.

Devamlı ve tam zamanlı çalışmalar yapmak için bir engel bulunmaması.

İklim değişikliklerinden ve gerekli hallerde seyahatlerden olumsuz etkilenmemek gerekir.

Yurt Yönetim Memuru ve Müdürü Görev Kapsamı

Yurt yönetim memuru görevine başlayacakların, satın almadan personel takip işlerine kadar geniş kapsamda hizmetleri vardır. Öğrenci işleri belge evrak takipleri, lojman genelinde sorumluluklar da diğer bölümlerdir. Göreve başlayan yurt memuru sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmelidir. Kanunlardaki değişikliklerin takibi ve yenilenerek uygulanması da önemli görevler arasındadır.

İlan yayınlandığı an takipçilere sunulacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.