GSB 430 Kamu Personel Alımı TYP İle Yapıyor! KPSS Aranmıyor

GSB 430 Kamu Personel Alımı TYP İle Yapıyor! KPSS Aranmıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı TYP ile personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartı aranmadan yapılacak olan personel alımı için farklı şehirlerden ilana çıkıldı. En az ilkokul mezunu adaylar nasıl başvuru yapacak.

Bakanlık KPSS şartı olmadan en az ilkokul mezunu personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan TYP ilanlarına göre Gençlik ve Spor Bakanlığı 430 kamu personel alımı yapıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için adayların öğrenci olmaması gerektiği açıklanmıştır. 430 kamu personeli olmak için başvuru ilan detayları ve başvuru genel şartları belirlendi KPSS şartı aranmadığı belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere Kocaeli ‘den 153 Ankara'dan 210 Gümüşhane’den 44 Karaman’dan 17 ve Siirt’ten 6 olmak üzere toplamda 430 adet kamu işçi alımı ve kamu personeli alımı yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR TYP ile yapılacak olan personel alımı için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kuruma kayıtlı olması 18 yaşını tamamlamış olması emekli ve malul aylığı almıyor olmak öğrenci olmamak şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecektir.

TYP personel alımı için 2 listeden başvuran adayların kadınlar 35 yaş üstü bireyler engeller eski hükümlüler ve terörle mücadele mahalle sayılmayacak şekilde yararlananlar olduğu belirtilmiştir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı katılımcıların seçimi 3 ayrı yöntemle yapılacaktır noter kurası yöntemi liste yöntemi %80 noter kurası ve %20'si yöntemi ile yapılacak olan seçim için özel politika gruplarına programdan yararlanma hususunda öncelik verilmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS şartsız typ personel alımı için olaylar typ arama işlemlerine girip başvuru yapılacak dil yazan kutucukta başvuru yapacağı ili seçerek başvuru yapabilecektir.

Başvurular 16 Eylül 2022 tarihinde başlamış olup 20 Eylül 2023 tarihinde sona ermiş olacaktır. İŞKUR TYP personel alımına başvuru yapacaklar, Türkiye İş Kurumu üzerinden elektronik işlem yapması gerekiyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.