Göç İdaresi 35 Memur Alımı 9 Ocak Tarihinde Bitiyor

Göç İdaresi 35 Memur Alımı 9 Ocak Tarihinde Bitiyor

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı 35 memur alımı gerçekleştirecek. KPSS Puanı ile yapılacak alımlarla ilgili detaylarda belli oldu. Kamu ilanları kapsamında 9 Ocak 2022 tarihinde sona erecek.

Göç İdaresi Başkanlığı memur alımı ne zaman yapılacak? İçişleri Bakanlığı memur alımı konusunda tüm detayları internet üzerinden paylaştı. Resmi Gazete yayını memur alımları ilanlarına göre 35 kişilik kadro için giriş sınavı gerçekleştirilecek. Sözlü sınav sonucuna göre alımlar tamamlanacak. İnternet üzerinden yapılan ilana göre belirlenen kadrolar için adaylar kuruma davet edilecek.

Başvuru Şartları

Göç İdaresi Başkanlığı başvuru gerçekleştirecek adaylar için genel ve özel şartlar talep ediyor. Bu kapsamda bazı nitelikler kurum tarafından aranıyor. İçişleri Bakanlığı başvuru şartları şu şekildedir;

• Devlet memurluğu genel şartları taşımak,

• Askerlikle ilişkisi bulunmamak,

• Bir yıldan uzun süre mahkum olmamak,

• Yüz kızartıcı suç işlememek,

• Görevini engelleyecek problemi bulunmamak,

• En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerden mezun olmak,

• KPSS sınavından en az 70 puan almak,

• 35 yaşını doldurmamak.

Yukarıdaki şartları karşılayan adaylar 31 Aralık 2021 ile 9 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Adaylar başvurularını internet üzerinden kolayca yapabilecek. Eksik başvuru ya da belge getiren adayların başvuruları kurum tarafından dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları ve daha fazlası kurumun resmi internet adresi üzerinden açıklanacaktır.

Sınav Ücreti

Göç uzman yardımcılığı giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar kurum tarafından belirlenen sınav ücreti ödemeleri gerekir. Başvurusu kabul edilen adayların 90 TL sınav ücreti yatırmalıdır. Sınav ücreti 12-19 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kamu giriş sınavı sonuçları başkanlığın resmi internet adresinde görüntülenecektir. Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden de inceleyebilir. Kurum tarafından adaylara başka herhangi bir bilgilendirme gerçekleştirilmeyecektir. Bu nedenle açıklamaları dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum