Genelkurmay En Az Lise Mezunu 93 Kadrolu Memur Alımı Başvuruları

Genelkurmay En Az Lise Mezunu 93 Kadrolu Memur Alımı Başvuruları

Genelkurmay bünyesine en az lise mezunu 93 kişi kadrolu memur alımı yapılıyor. Yapılacak bu personel alımı için adaylarda aranan şartlar genelkurmay bünyesine alınacak olan boş kadro ve ünvanlar neler?

Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde iştiham edilmek üzere en az lise mezunu adaylar arasından 93 kişi memur alımı yapılacak. Yapılacak bu kamu personeli alımında alınacak kişiler kadrolu olarak çalıştırılacaklar.

2022 Milli Savunma Bakanlığı Devlet Personeli Alımı Boş Kadro ve Ünvanlar

2022 Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Müdürlüğü devlet personel alımı 93 kişi alımı kadroları;

Aşçı alımı 2 kişi en az lise mezunu adaylar arasından 2020 KPSS P94 puanı ile yapılacak.

Çocuk Eğitimcisi 2 kişi alımı için Çocuk Gelişimi ya da Çocuk Sağlığı ve Gelişimi lisans mezunu ve P03 puanı ile alınacak.

Garson olarak alımı yapılacak 1 kamu personeli alımı lise mezunu ve P94 puanı ile alınacak.

Grafiker 2 personel, Hizmetli 1 personel, İstatistikçi 1 personel, Mal Sorumlusu 6 personel, Düz Memur alımı 6 kişi, Bilgisayar Mühendisi 10 kişi, Çevre Mühendisi 1 kişi, Endüstri Mühendisi 1 kişi, Jeoloji Mühendisi 2 kişi, Şoför 1 kişi, Bilgisayar Teknikeri 3 kişi, Bilgisayar Programlama Teknikeri 1 kişi, Mekatronik Teknikeri 1 kişi, Matbaa Teknikeri 3 kişi, Acil Tıp Teknisyeni 2 kişi, Marangoz 1 kişi ve ekli başvuru kılavuzunda belirtilen diğer üvanlarda personeller alınacak.

Kurum tarafından yapılan açıklamada alınacak personellerin seçiminde 2020 yılı KPSS sınavları değerlendirmeye alınacak.

Başvurular sonrasında kurum tarafından kılavuzda belirtilen KPSS puan türlerinde en yüksek puandan başlayarak en düşük puanlı adaylara doğru sıralanarak mülakat sınavına kadro sayılarının 6 katı aday çağırılacak.

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Başvuru işlemleri 30 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olup 31 Ocak 2022 tarihine kadar “personeltemin.msb.gov.tr” adresi üzerinden online yapılacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.