Engelli Kamu Personeli Alımı! EKPSS Memur Alımı Tercihleri Başladı

Engelli Kamu Personeli Alımı! EKPSS Memur Alımı Tercihleri Başladı

Engelli kamu personeli alımı 2022 yılı tercihleri başladı. EKPSS memur alımı için tercihler nasıl yapılacak? Öğrenim durumlarına göre kadrolar ve başvuru özel şartları kılavuz şeklinde adayların erişimine sunuldu.

Engelli Kamu Personel Alımı Duyurusu

EKPSS memur alımı tercihleri alınmaya başlandı. Adaylarda aranan özel şartlar ile başvuru yapabilecekleri kadrolar kılavuz halinde adayların erişimine sunuldu. Adaylar genel bilgiler, kadrolar ve özel koşulları kılavuz içerisinde iyi incelemeden tercihte bulunması hak kaybına neden olabilir.

2022-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Alımı Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması;

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 11.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 05 - 14 Ocak 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 14 Ocak 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan 2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.