EGM POMEM 11.837 Polis Alımı ve Komiser Muavini Alacak

EGM POMEM 11.837 Polis Alımı ve Komiser Muavini Alacak

2021 yılı kurumlara kadro ihdası yayınlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü 11.837 polis alımı ve komiser muavini alacağı açıklandı. POMEM 28.Dönem polis alımı bu kadrolardan yapılacak. EGM başvuru genel koşulları neler olacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü 11.837 polis alımı ve komiser muavini alımı yapacak. 2021 kadroları Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlandı. Yayınlanan tabloya göre EGM POMEM bu yıl 11.837 polis ve komiser yardımcısı alımı yapacak. Ayrılan kadrolar sadece bu unvanlarda kullanılacak.

28.Dönem polis alımı yüksek rakamda çıkması bekleniyor. Ayrılan kadrodan komiser muavini sayısı çok düşük olarak çıkması söz konusu olacak. Polis alımına kimler nasıl başvuru yapabilecek. Yaş, boy ve diğer tüm detaylar öyle sunuldu.

Belirtilen tabloya düşülen önemli not: Emniyet Genel Müdürlüğü için belirlenen atama izninin 11.837 adedi sadece komiser muavini ve polis memuru kadrolarına yapılacak atamalar için kullanılabilir.

28-donem-polis-alimi-tablosu.jpg

Polis Olma Genel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabiliyor.

KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak. Lisans mezunları KPSS 60,00, önlisans mezunları KPSS 65,00 taban puan veya üzerinde puan almış olmak.

Şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları: Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 12/4/1991 tarihli ve 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (h) ve (j) bentleri kapsamında olanların eş veya çocuklarından lisans mezunları için 2019 veya 2020 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), önlisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (52,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.).

Lisans mezunu olan adaylar önlisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak.

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.

Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00 bmı -27.00 bmı aralığında beden kitle indeksi olacaktır.

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak.

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak.

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

28. Dönem alımı duyurusu yakın zamanda ilana çıkabilir. Anlık olarak haber almak istiyorsanız aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamamızı ve facebook sayfamızdan takip edin.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.