EGM KPSS 60 Puanla Kadrolu Sağlık Memuru Alacak

EGM KPSS 60 Puanla Kadrolu Sağlık Memuru Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Resmî Gazete üzerinden güncel kadrolu sağlık memuru alımı yapacağını açıkladı. KPSS 60 taban puan ile yapılacak olan alım ilanına ilişkin gerekli olan detaylar ve şartlar haberimizde verildi...

Sağlık Memuru Alımı İş İlanları

Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere hemşire kadrosunda sağlık memuru alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından ikamet şartı olmadan yapılacak olan alım ilanı için yine sözlü veya uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan alım yapılacağı belirtilmiştir. Kamu Personel Seçme Sınavından 60 taban puana sahip olan ve gerekli şartları taşıyan adaylardan müracaatlar kabul edilecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını sunduk.

Sağlık Personeli Alımı İş İlanları Kriterleri

Adayların Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylardan yapılacak olan alım ilanına göre sözleşmeli personel yönetmeliği şartlara esas alınmak kaydı ile en az 3 yıl işte çalışmanız gerekmektedir.

İkamet şartı olmadan ve tecrübesiz olarak müracaat edecek olan adayların hemşirelik lisans mezunu olması istenmektedir.

Hemşire Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Söz konusu kurum tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatların 6 Kasım 2023 tarihinde başlayacağı açıklanmıştır. Başvurular 10 Kasım 2023 tarih itibari ile sona erecektir. Şartları sağlayan adaylar başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden online olarak yapacaklardır. Posta veya şahsen yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Personel Alımı İşe Alım Süreci

Kurum tarafından yayınlanmış olan güncel kılavuzu incelendiğinde başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından ilan edilen kadronun 5 katı kadar aday sınava davet edilecektir. Yazılı ve uygulamalı sınav giriş tarihi ve belgeleri kurumun resmi internet sitesi aracılığıyla ilan edilecek olup sınava girmeye hak kazanan adaylarda aynı site üzerinden ilan edileceği açıklanmıştır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.