EGM 96 Kamu Personel Alımı 13-19 Kasım POMEM Başvuruları

EGM 96 Kamu Personel Alımı 13-19 Kasım POMEM Başvuruları

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS puanına göre 96 kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Alım POMEM ve Özel Harekat Müdürlükleri dahil olmak üzere bir çok şehre yapılacak. EGM en az lise mezunu personel alımı nasıl yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü 96 kamu personel alımı yapacak. EGM personel alımı POMEM ve (PÖH) Özel Harekat Müdürlükleri dahil olmak üzere farklı şehirlere alım yapacaktır. Adaylardan KPSS’ye girmiş olma şartı aranacak.

Güvenlik Soruşturması ve ilgili nitelikleri taşıyan adaylar sınava tabi tutulacak. KPSS’den en az 70 puan alma şartı aranacak. Özellikle alım yapılacak kontenjanlarda yüksek puan alanlara öncelik verilecektir. Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olan adaylar başvurularını 13 Kasım 2021 ile 19 Kasım 2021 arasında gerçekleştirebilecekler.

polis-pomem-poh-logo.jpg

Başvuru Koşulları

Başvurular şahsen ya da postayla kesinlikle kabul edilemeyecek olup, https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecektir. Sözlü ve yazılı sınavı şekli ve diğer detaylarla ilgili yapılacak olan değerlendirme sonucunda işe alım işlemleri yapılacaktır.

Başarı listesi açıklanacak olan yerdeki genel bilgilere en kısa sürede erişmeyi sağlayacak seçenekler için aşağıdaki belgelerin getirilmesi gerekiyor. Emniyet Müdürlüğü hizmetli alımı kadroları için ilgili personeller aşağıdaki belgelerle başvuru yapabilir. Hizmetli olarak çalışacak personelin temel düzeyde yabancı dil bilgisinin olması son derece önemlidir.

Başvuru Şekli ve Yeri

Adayların sözleşmeli personel başvurusu https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden gerçekleştirilecektir. Hiçbir şekilde şahsi başvuru kabul edilmeyecektir. KPSS sonucuna göre alım yapılacağından adayların KPSS belgelerini de göstermesi gerekecek.

Sözlü sınav ve uygulamalı sınav için mesleki bilgi ve beceri gerektiren genel yetenek ve genel kültür sınavları yapılacaktır. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından işe alınacak adaylar açıklanacaktır. Sınavı kazanan adayların aşağıdaki belgeleri getirmesi istenecektir.

2 adet vesikalık fotoğraf,

Diploma örneği,

Dilekçe,

Lisede yabancı dil hazırlık okuyanlar için okuduğuna dair imzalı ve mühürlü̈ belge.

Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,

Askerlik durum belgesi aslı,

Eşi kamu kurumunda çalışanların eş görev belgesi aslı istenmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum