EGM 8000 Bin Polis Alımı Ücret Yaş ve Başvuru Şekli Neler

EGM 8000 Bin Polis Alımı Ücret Yaş ve Başvuru Şekli Neler

Binlerce polis alımı yapılıyor. Emniyet genel müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden EGM 8 bin polis memuru alımı yapacağını duyurdu. Adaylar başvurularını nasıl, hangi yaşta ve nasıl ücret yatırımı ile yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü binlerce polis alımı yapıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alımlarına göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 8000 polis memuru alımı yapıyor. Ücret yatırımı yapmayan adayların başvurusu kabul edilmiyor.

EGM 8000 Personel Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir

01 Ocak 1992 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olan adaylar başvuru yapabilecek. Adaylarda ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak.

Sağlık durumu yönünden Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak.

Şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak.

Lisans mezunu olan adaylar ön lisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak.

Başvuru Şekli ve Zamanı;

Başvurular 27 Aralık 2021 tarihinde başlamış olup 7 Ocak 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular www.pa.edu.tr linki üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum