DSİ Mülakat Ve Sınavsız Kamu Personeli Alım Tarihi

DSİ Mülakat Ve Sınavsız Kamu Personeli Alım Tarihi

DSİ kamu personeli alımı ilanları tarihi detayları. Günümüzde birçok birey iş aramakta ve Devlet Su İşleri’nin paylaştığı o tarihi sabırsızlıkla beklemektedir. KPSS sınavı şartı aramayan bu iş ilanı birçok iş arayan bireyin de derdine deva olmaktadır.

DSİ Kamu Personeli Alımı İlanları Tarihi Açıklandı

İş bulmak bir o kadar zor bir durum haline gelmişken Devlet Su İşleri bir müjde verdi. Bu haber iş bulmak isteyen ve düzenli bir şekilde çalışmak isteyen vatandaşların da yüzünü güldürdü. Bu personel alımının ise hem taşra bölgede hem de merkez teşkilat bölgesinde olacağı belirtildi.

Devlet Su İşleri Personel Alımı İçin Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilere göre bakıldığında DSİ personel alımı için son başvuru tarihinin 31 Mayıs 2023 günü olduğu karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu başvuruların belirtilen tarihte sonlanacağı belirtilmektedir. Yapılacak olan bu başvurularda ise herhangi bir KPSS sınav şartı aranmayacak ve mülakat da yapılmayacaktır.

Devlet Su İşleri Memur Alımı İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

DSİ yani Devlet Su İşleri personel alımı şartlarına göre bakıldığında ise bu şartların aşağıdaki gibi sıralanabildiği görülmektedir.

• T.C. vatandaşı ve en az 18 yaşında olmak,

• 2527 ve 657 sayılı kanunlar içerisinde yer alan tüm şartları sağlamak,

• Daha önce herhangi bir suçtan ceza almamış olmak,

• Sürekli işçi konumunda çalışılıyor ise bu başvuruda bulunulamaz,

• Güvenlik soruşturması sonucunda herhangi bir olumsuz bilgi olmaması,

• Verilecek olan işlerin yapılmasında herhangi bir engel durumu taşımamak.

Tüm bu şartlara ek olarak işe alınacak olan personellerin 3 yıl boyunca herhangi bir nakit isteği bulunmamalıdır. Aynı zamanda işe alınacak olan personellerin 4 ay kadar bir deneme süresine tabii tutulacağı da belirtilmektedir. DSİ personel alımının tüm şartları bu şekilde sıralanabilmektedir. İŞKUR üzerinden başvurusu olan bu ilan hakkında daha fazla detaylı bilgi ise ilgili DSİ ve İŞKUR web sitesi içerisinde bulunmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.