DSİ KPSS’siz kamu işçi alımı İŞKUR’da Başladı

DSİ KPSS’siz kamu işçi alımı İŞKUR’da Başladı

Devlet Su İleri Genel Müdürlüğü KPSS’siz kamu işçi alım ilanları yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. Ankara, Trabzon, Bayburt, Giresun, Kırklareli ve Edirne şehirleri alım yapacak. DSİ personel alımı İŞKUR başvuruları nasıl yapılacak!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 6 şehir İŞKUR personel alımı ilanları yayınlandı. DSİ KPSS’siz kamu işçi alımı başvuruları başladı. Kurum Ankara, Trabzon, Bayburt, Giresun, Kırklareli ve Edirne şehirleri için bu ilanları yayınladı.

DSİ Personel Alımı Şehir Listesi

Büro işçisi alımı, büro memuru alımı ve puantör alımı yapılacak. Hangi şehre başvuru yapacaksanız o bölgede ikamet etmeniz gerekiyor.

Beden işçisi alımı: şe alınacak kişi iş yerinde Beden İşçisi kadrosunda çalıştırılacaktır. Engelli Raporuna sahip olmak. İşe alınacak kişiler noter huzurunda çekilecek kura ile (sınavsız/mülakatsız) belirlenecektir. Ataması yapılan personel 4 ay deneme süresine tabi tutulacaktır. İlan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Büro Memur Alımı ve İşçi Alımı: Ön Lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. Vardiyalı çalışmasına engel bir durumumu bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel engelli olmamak, Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışabilecek durumda olması isteniyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

Bu ilanlarda engelli personel alımı, eski hükümlü ve TYM (terörle mücadelede yaralanan) olanların başvurusu alınacak. 17 işçi alımları yapılıyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.