DSİ KPSS’li ve KPSS’siz 7 Devlet Memuru Alımı Başvuru Ekranı

DSİ KPSS’li ve KPSS’siz 7 Devlet Memuru Alımı Başvuru Ekranı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü aracılığıyla 7 devlet memuru alımı yapacağını açıkladı. KPSS ve KPSS’siz olmak üzere 2 farklı alanda yapılacak olan alım için yine 5 farklı branşta memur alımı gerçekleşeceği bilgisi açıklandı.

Devlet Memuru Alımı İlanları

Devlet Su İşleri (DSİ), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 5 farklı alanda 7 devlet memuru alımı yapacağını duyurdu. Sözleşmeli bilişim personeli kadrosunda yapılacak olan alan için şartları sağlamanız halinde 81 şehirde bulunan vatandaşlardan müracaatların kabul edileceği açıklandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın detayları sunuldu.

Kamu Memur Alımı Başvuru Kriterleri

Müracaat etmek isteyen adayların lisans düzeyinde bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölüm mezunu veya dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümü mezunu olması gerekmektedir.

KPSS'siz Personel Alımı ve KPSS Etkisi

Adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS sınavından P - 3 puan türünden en az 70 puana sahip olması gerekmektedir. Ancak KPSS puanı olmayan adaylar da müracaat sürecine katılabilecekler ve değerlendirilmeye tabi tutulacaklardır. KPSS puanı ile başvuru yapacak olan adaylar için yüzde 30 YDS ve yüzde 70 KPSS puanına göre değerlendirme yapılırken, puanı olmayan adaylar için ise yüzde 0 KPSS ve yüzde 70 YDS puanına göre değerlendirme gerçekleşecektir.

Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Açıklandı

1 Kişi Ağ Uzmanı,

1 Kişi Sistem Uzmanı,

1 Kişi Kıdemli CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı,

3 Kişi Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı,

1 Kişi İş Analisti alımı yapılacağı duyuruldu.

Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Söz konusu kamu kurumu tarafından merkez teşkilatta yapılacak olan istihdam ilanına müracaatlar 18 Eylül 2023 tarih itibariyle başlanmıştır. Kılavuzda başvuruları için son tarih 29 Eylül 2023 olarak açıklanmıştır. Müracaatlar e-Devlet – Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.