DHMİ Başvuruları Bitiyor! Kamu Personeli ve Memur Alınacak

DHMİ Başvuruları Bitiyor! Kamu Personeli ve Memur Alınacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), geçtiğimiz günlerde kamuya, kamu personeli ve memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Açıktan atama yolu ile yapılacak olan alım ilanı için yüksek maaş ödemesi yapılacağını açıklayan kurum için başvuru süreci bitiyor.

Kamu İş İlanları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kadrolu kamu personeli ve memur alımı yapacağını açıkladı. Genel İdare Hizmetleri sınıfında 8. derece kadroda yapılacak olan alım ilanı için 5 personel alımı yapılacağı kılavuz ile birlikte belirtildi. 4 farklı grupta yapılacak olan alım ilanına ilişkin detayları ve KPSS puan şartına ilişkin kriterleri kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak sizlerle haberimizde paylaştık.

Kamu Personeli Alımı Eğitim Şartı

İlana müracaat etmek isteyen adayların; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, elektrik- elektronik mühendisliği, haberleşme, elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, son olarak ise inşaat mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

KPSS Şartı Var

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P - 3 veya P - 48 puan türlerinde en az 80 taban puanı almış olan adaylardan alım yapılacaktır.

Kamu Memur Alımı İşe Alım Süreci

Söz konusu kamu kurumu tarafından işe alınacak olan personeller iki aşamalı olmak kaydı ile yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre belirlenecektir.

Sınava katılacak olan adaylar KPSS puan üstünlüğü esas alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama yapılacak ve verilen kontenjanın 20 katı kadar aday yazılı sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Yazılı sınavda istenilen başarıya sahip olan adaylar ise sözlü sınav aşamasına dahil olacaklardır.

Yazılı sınav çoktan seçmeli test usulünde uygulanacak olup 2 oturumda gerçekleşecektir.

Birinci oturumda alan bilgisi, ikinci oturumda ise sosyoekonomik konular, güncel konular ve genel kültür konuları ile yabancı dil bilgisinden oluşan testler ile hazır bulunuşluğunuz ölçülecektir.

Yazılı sınav 25 Kasım 2023 tarihinde Ankara'da gerçekleşecektir. Sözlü sınav tarihi ise ilerleyen günlerde ilan edilecektir.

Personel Alımı Başvurularında Son Gün Yarın

Başvurular 16 Ekim 2023 tarihi itibari ile başlamış olup, son başvuru tarihinin 27 Ekim 2023 olduğu açıklanmıştır. Adaylar başvurularını son başvuru tarihi baz alınmak kaydıyla 23:59’a kadar işe alım kariyer CBİKO aracılığıyla online olarak yapacaklardır.

İlan detayları için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.