DHMİ 61 Kamu Personeli Alımı (24 Şehir Stajyer ve Asistan)

DHMİ 61 Kamu Personeli Alımı (24 Şehir Stajyer ve Asistan)

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı yapıyor. DHMİ kamu personeli alımı başvuru şartları neler? 24 şehir 61 kişi alımı başvurusu nasıl yapılacak.

DHMİ Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı için ilana çıktı. Kurum alımı 24 şehre 61 kişi olarak alımı gerçekleştirecektir. Başvuru yapacaklar için şartlar ve durumları paylaşıldı.

Şehir listesi

Elazığ, Erzincan, Hakkari, Niğde, Muş, Sinop, Van, Adıyaman, Ağrı, Bingöl, Gaziantep, Hatay, Iğdır, İstanbul, Kastamonu, Mardin, Rize, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Uşak ve Zonguldak şehirleri personel alımı yapacak.

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar Başvurularını 1 Aralık 2021 tarihinde başlayacak ve 13 Aralık 2021 günü mesai bitiminde sona erecektir. Sınava girmek isteyen adayların 1 Aralık 2021 ile 13 Aralık 2021 tarihleri arasında Kariyer Kapısı Platformu CİMKO üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir.

Alım için Sınav Uygulamaları

Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı; Bilgisayar ortamında; algılama, reaksiyon, üç boyutlu düşünme, hızlı ve doğru karar verebilme özelliklerini tespit etmeye yönelik, önceden hazırlanmış EUROCONTROL veri tabanı kullanılarak yapılır.

Yazılı Sınavlar; Genel yetenek, muhakeme, zekâ, hafıza ve çabuk karar verme, şekil, rakam ve harf kombinasyon ve dizilerinin tespiti gibi özellikleri test etmeye yönelik 50 sorudan oluşur.

Sözlü Sınavlar; Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı; genel yetenek ve genel kültürü; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden değerlendirilmesi ve her bir konu grubu için ayrı ayrı puan verilmesi suretiyle gerçekleştirilir. Adayların sesli iletişimde yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmak gibi ifade yetersizlikleri de göz önünde bulundurularak yapılacak Sesli İletişim Değerlendirmesini de içerir.

Asistan hava trafik kontrolör adayları için aranan şartlar: Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak (Yetkili hastaneler Kuruluşun resmi internet sitesinde -http://www.dhmi.gov.tr- duyurulacak olup, detaylı bilgiler anılan talimatta bulunmaktadır.).

27 Yaşını Geçen Başvuramıyor

Stajyer hava trafik kontrolör adayları için aranan şartlar: Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak. Hava Trafik Kontrol Kursunun Başlayacağı 27/06/2022 tarihi itibariyle, 27 yaşından gün almamış olmak (27/06/1996 ve sonrasında doğmuş olmak.).

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.