Devlet Memuru Alımı 250 Kişi Başvuruları 14 Haziran’da Başlıyor

Devlet Memuru Alımı 250 Kişi Başvuruları 14 Haziran’da Başlıyor

Devlet memuru olmak isteyen adaylar bu alımı kaçırmayın. 250 kişi devlet memur alımı ilanına başvurular 14 Haziran tarihinde başlıyor. Adaylar başvurularını hangi şartta ve nasıl yapacağı yazımızda…

Devlet Memuru Alımı Başvuruları 14 Haziran’da Başlıyor.

250 kişilik kadroya başvurular başlayacak olup 30 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar alınacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı devlet memur alımı istihdamı yapacak. Kimler nasıl ve hangi şartlarda başvuru yapacağı detayları yazımızda.

Başvuru yapacak adaylar En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Önlisans veya lisans mezunu olması gerekiyor. Belediye Zabıta Yönetmeliği tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 cm, kadınlarda en az 1.60 cm boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmaması gerekiyor. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru Öğrenim Durumları

Gıda teknolojisi, gıda teknikerliği, fermantasyon, fermantasyon teknikerliği, fermente ürünler, çevre, çevre sağlığı, çevre kirlenmesi ve kontrolü, çevre koruma, çevre koruma ve kontrol, mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) veya yerel yönetimler önlisans programlarından birinden mezun olmak.

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme veya iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin lisans programlarının birinden mezun olması isteniyor.

Ayrıca en az KPSS 65-70 puanları bulunan adayların başvurusu kabul edilecek.

Zabıta Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvuru 14 Haziran 2021 başlayıp 30 Haziran 2021 tarihi itibari ile sona erecek. Adaylar başvurularını şahsen Altındağ/ Ankara belediyesine yapacaktır. Boy ve kilo ölçümü Atatürk Spor ve Sergi Sarayında yapılacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.