Danıştay Başkanlığı En Az Lise Mezunu Kadrolu Personel Alımı 20 Ocak

Danıştay Başkanlığı En Az Lise Mezunu Kadrolu Personel Alımı 20 Ocak

Danıştay Başkanlığı en az lise mezunu olan adayların beş (5) hizmete başvurabileceği personel alımı ilanı için kılavuzu yayınladı. Danıştay memur alımı başvuruları 20 Ocak 2022 tarihi bitimine kadar devam edecek.

Danıştay Başkanlığı personel alımı için 2020 KPSS puan sıralamasına göre alım yapacağını ilan etti. KPSSP3, KPSSP93 ve KPSS94 puan türlerinden en az 60 puan ile sözlü sınav gerçekleştirerek beş (5) personel alımı yapacağını ilan etti.

Kamu İşçi Alımı Başvuru Şartları;

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, kamu haklarından mahrum kalmayıp, Devlet Memurlar Kanunun genel şartlarını taşımaları gerekmektedir. Başvuru sınavın yapılacağı yılın son tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmayıp ve 31 Aralık 1987 sonrası olanlar başvurabilir.

En az lise veya dengi okuldan mezun olup 2020 KPSS Lisans ve 2020 KPSS Ortaöğretim/Ön lisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans için KPSSP93, ortaöğretim için ise KPSSP94 puan türlerinden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların Güvenlik Soruşturmaları ve Arşiv Araştırmalarından olumlu sonuç almaları gerekmektedir.

Devlet Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvuru işlemleri 10 Ocak 2022 ve 20 Ocak 2022 tarihleri arasında bitecektir. Başvuruları Danıştay Bakanlığı kurum internet adresi veya kariyer kapısı üzerinden yapılması gerekmektedir. Adaylar başvurularını internet üzerinden gerçekleştirmeleri gerekir.

Posta yoluyla veya şahsen başvurular kurum tarafından kabul edilmeyecektir. Başvurusu kabul olan adayların sözlü sınavın hangi yerde ve saatler arasında yapılacağı Danıştay Başkanlığı (danistay.gov.tr) adresinden ilan edilecektir. Sözlü sınavda başarılı olan adayların merkezi sınav puanının %60’ı, sözlü sınavın puanının ise %40’ı alınarak hesaplanacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.