Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Mesajları Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Mesajları Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomi mesajları veren Erdoğan, çizilen rotada kurtuluştan bahsetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisine dair önemli paylaşımlarda bulundu. Sürekli gündeme gelen kısır döngünün neden olduğu durumlardan kurtuluşa dikkat çekti. Erdoğan, istikrarsızlık çarkından çıkışa dikkat çekerek, piyasayı güvensizlik durumlarından kurtardıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Vites Yükselterek Devam Ediyoruz”

Yeniliklerin öncüsü olmanın önemini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üzerlerine düşenleri yerine getireceklerini ifade etti. TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreninde konuşmasını gerçekleştiren Erdoğan,  Türkiye ekonomisinin vites yükselterek devam ettiğini belirtti.

Hayıflanmanın çözüm olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı, ilim, fen ve teknolojide adaletsizlikler olduğunu vurguladı. Türkiye ekonomisinin geride kalmasında bazı zulüm ve adaletsizliklerin önemli etkisi olduğuna dikkat çekti.

Erdoğan, mesajlarında cari fazla vermeye başlanacak günlerin yakında geleceğini ifade etti. Geçmişte görülen kısır döngülerin son bulduğunu ve gelecekte dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olacaklarını söyledi.

Büyümeyle beraber Türkiye’deki ihracat miktarının yıllık 221 milyar dolar rakamını bulduğunu belirtti.

Dünyanın İlk 10 Ekonomisi İçinde Olma Hedefi Var

Dünyanın ilk 10 ekonomisi içine girme amacını söyleyen Erdoğan, istihdam, üretim, ihracat, büyüme süreçlerini vurguladı. 19 yılda görülen ilerleme ve kalkınmanın bu aşamadan sonra da bilimin desteğiyle gerçekleşeceğini belirtti. 2023 ve 2053 vizyonuna dair gayretler ve emeklerle beraber özgür düşüncenin önemini vurguladı.

Türkiye’nin siyasi bağımsızlığının teminatının bilim ve inovasyon olduğunu söyleyen Erdoğan, milli teknoloji hamlesine de dikkat çekti. Alt yapı ve projeler anlamında sürekliliğin önemine vurgu yaptı.

TÜBİTAK toplantı kapsamında Erdoğan 127 öncü bilim insanına dikkat çekti. Lider araştırmacılar programı ile gelecek yıllarda yeni programların çeşitleneceğini belirtti. 2022 yılı Ocak ayında Aziz Sancar doktora sonrası araştırma bursu ve Prof. Dr. Fuat Sezgin yeni burs programının gelecekte yapılacağını söyledi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.