Cumhurbaşkanı 1 Mart okul ve esnaf açıklamaları

Cumhurbaşkanı 1 Mart okul ve esnaf açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Mart 2021 tarihinde kabine sonrası açıklamalarda bulundu. Okulların açılması, esnaflarda hangi yasakların kalkacağı ve şehirler bazda alınacak önlem ve yasakların kalkması açıklamalarını sıraladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Mart 2021 kabine toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Başkan Erdoğan okullar, kafeler, lokantalar, restoranlar, çay ocakları ve kıraathaneler hakkında açıklamalarda bulundu. Hangi şehirler ve sınıflarda okulların açılacağını duyurdu. Bu açıklama ile birlikte esnaflarımızı ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Türkiye yaşanan koronavirüs salgını sebebi ile sağlıkta, ekonomide ve önlemlerde örnek bir ülke olduğumuzu söyledi.

YENİ KONTROLLÜ NORMALLEŞME

Kademeli şekilde bu normalleşme yapılacak. 2 haftada bir şehirler uygulama kararlarını değişebilecek. Haftasonu kısıtlamaları kalkacak. Yüksek ve çok yükseklerde kalkmayacak. Okullar düşük ve orta olan illerde açılabilecek. Çok yüksek riskli şehirler hariç tüm kafe, kıraathane, lokanta ve restoranlar akşam 19 kadar yüzde elli kapasitede açılacak.

TÜM BU KARARLAR 2 HAFTADA BİR VALİLİKLERCE YENİLENEBİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadelede yeni kararların alındığı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklaması aynen şöyle:

YENİ ANAYASA ÇAĞRISI

Yarın İnsan Hakları Eylem Planı'mızı kamuoyuyla paylaşacağız. Bu eylem planında 9 başlık altında yüzlerce faaliyet yer alıyor. Yeni anayasa teklifimiz İnsan Hakları Eylem Planı'nın çatısını oluşturuyor.

Bugüne kadar milletimize ait yeni ve sivil anayasa hayalimize ulaşamadık. İnşallah bu defa bunu başaracağız. Hazırlık çalışmalarımıza şimdiden başladık. Korkularla, ideolojik at gözlükleriyle hareket edersek ne tarih ne de millet bizi affeder. Gelin ülkemizi darbe anayasalarına mahkumiyet utancından kurtaralım. Milletimizi en kuşatıcı anayasaya kavuşturalım.

EKONOMİ BÜYÜMELERİ

Bugün yüzde 1,8 olarak açıklanan büyüme oranımız izlediğimiz politikaların başarısının en somut örneğidir. Türkiye büyürken İngiltere yüzde 9,9 oranında, Hindistan yüzde 8 oranında, Almanya yüzde 4,9 oranında ve Amerika yüzde 3,5 oranında küçüldü. Aynı şekilde 2021 yılına iyi bir başlangıç yapan ihracatımız Şubat ayında önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 arttı.

Bizim için asıl önemli olan büyümenin toplumun tüm kesimlerine ulaşması ve istihdam oluşmasıdır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.