CTE Bakanlık 8.020 TL Maaş Memur ve Kamu Personeli Alımı

CTE Bakanlık 8.020 TL Maaş Memur ve Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü ortalama 8.020 TL maaş 230 idare memuru ve kamu personeli alımı yapacağını yayınladı. Adalet Bakanlığı personel alımı için başvuru şartları belirlendi. Farklı unvanlarda personel alımı yapılacağı açık

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfik evleri Müdürlüğü 230 sözleşmeli idare memuru ve kamu personel alımı yapacağını ilan etti. Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda ortalama 8.020 TL maaş ile sözlü sınav ile 37 psikolog, 16 Öğretmen, 19 Sosyal Çalışmacı, 2 Veteriner, 1 Mühendis (inşaat), 1 Mühendis (gıda) ve 4 Fizyoterapist olmak üzere toplam 80 personel alımı yapıyor.

Bakanlık Memur Alımı ve Personel Alımı Başvuru Genel şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak erkek adayları için askerlikle ilişkiyi bulunmamak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, psikolog pozisyonuna başvuracak adayları için 2020 yılı KPSS B grubu P3 puan türünden sınava girmiş olmak, psikoloji lisans programından mezun olmak, öğretmen pozisyonda başvuracak kadar da için adayların sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak, veteriner alımı için veteriner lisans programından mezun olmak, mühendis alımı için İnşaat Mühendisliği Lisans programından mezun olmak gıda mühendisi alımı için gıda mühendisliği lisans programından mezun olmak, sosyal çalışmacı alımı için Sosyal Hizmetler lisans programından mezun olmak, fizyoterapist pozisyonunda başvuru yapacak adaylar için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans programlarından mezun olmak.

İdare memuru öğrencisi alımı için adayların En az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen fakülte ve yüksekokullardan mezun olmak 2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Adalet Bakanlığı Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli Ve Tarihi;

Başvuru başlangıç tarihi 30 Eylül 2022 tarihi olup bitiş tarihi 14 Ekim 2022 olduğu belirtilmiştir başvurular e-devlet üzerinden yapılacaktır şahsen veya Posta yoluyla başvurular olmayacaktır.

Adalet Bakanlığı 230 Personel Alımı İçin Tıklayınız

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.