ÇŞB Yeni 692 Kamu Personeli Alımı Yapacak (Yeni Açıklama)

ÇŞB Yeni 692 Kamu Personeli Alımı Yapacak (Yeni Açıklama)

ÇŞB bünyesine yeni kamu personeli alımı yapılacağı en son yapılan açıklama netlik kazandı. Çevre Şehircilik Bakanlığı 692 kişi personel alımı açıklamasında neler söylendi. Personel alımı ne zaman yapılacak?

ÇŞB olarak da bilinen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili bütçe görüşmeleri içerisinde Bakan Murat Kurum tarafından bakanlık bünyesine yeni 692 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Çevre Şehircilik bütçesine bu sayıda personel alımı yapılacağından bütçeye bu alım dahil edildi.

Çevre Şehircilik 642 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı

Bakan Kurum tarafından yapılan açıklamada bakanlığın bağlısı olarak hizmet veren kuruluşlara önümüzdeki günlerde 642 sözleşmeli personel alımı sürecinin 2022 tamamlanacağı hususu belirtildi.

Çevre Şehircilik Su Bilim Mühendisi Alacak

Bütçe görüşmeleri sırasında bakan tarafından yapılan açılamada ayrıca 50 kişi su bilim mühendisi olarak Teknik hizmetlerde personel alımı için sürecin başlatıldığı ve yine alım sürecinin 2022 yılında tamamlanacağını açıkladı.

Çevre Şehircilik 2021 Yılı Son Personel Alımı

Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan en son personel alımı 21 Nisan 2021 tarihi son başvuru tarihi olarak yayınlanan 44 personel alımı idi.

Bakanlık bu alımlarda tercih işlemlerini ÖSYM üzerinden yaptırmış ve personeller 2020 KPSS puanlarına göre alınmıştı. Adayların KPSS P93 ve KPSS P3 puanları dikkate alınarak tercih işlemleri yapılmıştır.

İşlemler tamamlandıktan sonra yapılacak Çevre Şehircilik 692 kamu personeli alımında bakanlık tarafından çıkarılacak tercih kılavuzunda tüm mezuniyet şartlarında yeni kadrolar yayınlamasını temenni ediyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum