Büyükşehir Belediyesi 90 Zabıta Memuru ve Düz Memur Ataması Kılavuzu

Büyükşehir Belediyesi 90 Zabıta Memuru ve Düz Memur Ataması Kılavuzu

Büyükşehir Belediyesi, boş zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına 90 memur ataması yapacaktır. Genel ve özel şartlar haberimizde sunularak, müracaatlar ileri bir tarihte yapılmaya başlanacaktır. İşte haberimizin detayları...

Kamuda zabıta memuru ve itfaiye memuru olmak isteyenler ve atama haberi bekleyenler için beklenen kılavuz yayımlandı. 81 ilden alınacak olan başvurular için öğrenim şartı ve KPSS puan şartı belli oldu.
Belediye iş ilanlarına yoğun ilgi var ve sıklıkla aranan iş ilanları arasındadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi iş ilanı yayımladı. En az KPSS 70 puan istenen başvurular merak konusu haline geldi. Açıktan atama yoluyla yapılacak olan memur alımları için işte şartlar!

Zabıta Memuru Alımı Eğitim Şartı Nedir?

26 İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans mezunları başvuru yapıyor. Arapça Mütercim ve Tercümanlık mezunu lisans 1, Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Özel Güvenlik ve Koruma, İnsan Kaynakları, Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Gıda Kalitesi ve Sağlık Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Sağlığı, Çevre Temizlik Hizmetleri önlisans 23 olmak üzere GİH sınıfı 9. ve 10. sınıf için memur ataması yapılacaktır.

İtfaiye Eri Alımı Eğitim Şartı Nedir?

GİH 10. Sınıf için MYO n Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Acil Durum ve Afet Yönetimi eğitimi almış olmak gerekiyor.

Düz Memur Alımı Şartları

Karayolları Genel Müdürlüğünce onaylanmış B ehliyeti almış olmak ve 657 DMK hükmünce şartları taşıyor olmak. Sınav tarihi itibariyle 30 yaşını tamamlamamış olmak. Kılavuzda belirtilen boy ve kilo indeksine sahip olmak. İtfaiyeci için dar alanda çalışmasına engel sağlık sorunu olmaması gerekiyor.
Memur alımı başvuruları, Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesislerine yüz yüze yapılacaktır. Başvurular 24 Nisan 2023 tarihinde yapılacaktır. 4 gün süreyle yapılacak ve 28 Nisan 2023 de son bulacaktır. Şahsen başvuru dışında başvuru yapılamayacak.

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.