Bilgi Teknolojileri Kurumu Pinterest inc reklam yasağını kaldırdı

Bilgi Teknolojileri Kurumu Pinterest inc reklam yasağını kaldırdı

Son yayınlanan resmi gazete ilanı ile Bilgi Teknolojileri Kurumu Pinterest için verilen reklam yasağını kaldırdığını duyurdu. Pinterest nedir? Pinterest neden yasaklandı? Neden yasağı kadırıldı?

Bilgi teknolojileri kurumu Pinterest Inc adlı sosyal ağ sağlayıcı firmanın reklam yasağını kaldırdı. BTK tarafından yapılan ve alınan kararı resmi gazete ilan eden bakanlık Pinterestin daha önce ülkemizde temsilci belirleme yapmaya yanaşmaması sonrasında ülkemizden bu sosyal ağ sağlayıcı firmaya reklam verilmesi yasağı getirilmişti.

Yaşanan bu gelişmeler ışığında pinterest Inc sosyal ağ sağlayıcı firma ülkemizdeki işletme politikalarını yenileyerek Türkiye de firma adına temsilci belirlemesi yaparak bunu bildirmesi sonrası Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından bu sosyal ağ sağlayıcı firma Pinterestin ülkemizden reklam alma yasağı kaldırıldı.

btk1.jpg

BTK pinterest kararı şu şekilde yayınlandı;

09 Nisan 2021 tarihli ve 25159 numaralı karar ile Pinterest.Inc adlı sosyal ağ sağlayıcının 04 Mayıs 2007 tarihli ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi hakkında kanunun ek 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında düzenlenen temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmesi nedeniyle 19 Ocak 2021 tarih ve 4202 sayılı reklam yasağı kararının kaldırılmasına karar verilmiştir.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.