BDDK 153 Kamu Personel Alımı Başvuruları 15 Kasım Son

BDDK 153 Kamu Personel Alımı Başvuruları 15 Kasım Son

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 153 kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Uzman Yardımcısı ve Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak çalışacak personel alımı yapılacak. BDDK personel alımı başvuruları 15 kadım 2021 tarihinde bitiyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 153 Kamu Personeli Alımı

BDDK personel alımı yapıyor. BDDK üzerinden açıklanan ilanda uzman yardımcısı ve murakıp yardımcısı olarak görev yapacak personellerin alınması bekleniyor.

Bankacılık Uzman Yardımcısı olarak çalışacak olan personeller 4 Aralık 2021 tarihinde, Yeminli Murakıp Yardımcısı adayları 4-5 Aralık 2021’de gerçekleşecektir.

Yazılı ve sözlü sınavların yapılacağı yerlerin açıklanması resmi internet adresi üzerinden duyuru yapılacaktır. Sınavlara katılacak adaylar online süreci takip edecekler.

Başvuru Koşulları

Birçok kamu personeli ilanında olduğu gibi BDDK uzman personel alımı için de birçok özel ve genel koşul gerekiyor. T.C. vatandaşı olan adayların başvurularını yapacakları pozisyonlar için belirlenen nitelikleri taşıyor olmaları ve kamu haklarından mahrum bulunmamaları gerekiyor.

Bununla birlikte görevini devamlı yapmaya engel bir hastalığının bulunmuyor olması şartı da aranıyor. Adayların aynı zamanda 35 yaşını aşmamış olmaları gerekiyor.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuruların 5-15 Kasım arasında yapılması gerekiyor. Güncel sözleşmeli personel başvurusu https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden gerçekleştirilecektir. Diğer başvuru şekilleri hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.

Bankacılık Uzman Yardımcısı için 15 Kasım 2021 tarihi itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer

Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvuru yapmak.

Yapılacak olan yazılı ve sözlü sınavdan en az 70 puan almak.

Başvuru süreci ve sınav sonuçları neticesinde başarılı olan adaylar başarı sıralamasına göre değerlendirilecek olup ilgili konular hakkında sizinle iletişime geçilecektir. Toplam 153 personel alımı yapılacaktır. İlgili pozisyonda çalıştırılmak üzere başvuru yapacak personeller KPSS puanlarına göre sıralanacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.