Anayasa Mahkemesi 15 KPSS 55 Puanla Devlet Memuru Alımı

Anayasa Mahkemesi 15 KPSS 55 Puanla Devlet Memuru Alımı

Anayasa Mahkemesi devlet memuru alımı ilanı! Kamu kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere kamuya 15 KPSS 55 taban puan şartıyla devlet memuru alımı yapılacaktır. İşte başvuru detayları...

Anayasa Mahkemesi 15 Devlet Memuru Alımı İlanı

Resmi Gazete üzerinden yayımlanmış olan Anayasası Mahkemesi ilanı için 15 devlet personeli alımı başlamıştır. Başvuru yapmak isteyen adayların güncel olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 55 puan almış olmaları bu ilana başvuru yapmak için yeterlidir. En az lise mezunu olanlardan başvuru alınacaktır. 9 temizlik personeli alımı, 3 bahçıvan alımı, 1 aşçı alımı ve 2 teknisyen alımı yapılacaktır.

Kadro Dağılımına Göre Başvuru Şartları Nedir?

9 Temizlik Personeli Alımı: En az lise veya dengi okullardan mezun olan adaylar başvuru yapacaklardır. Bölüm şartı bu kadro için aranmamaktadır. 36 yaşından gün almış olanlar başvuru yapamayacaklardır. Ayrıca adayların temizlik görevini yerine getirmesine engel olabilecek alerjik veya astım hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

3 Bahçıvan Alımı: Söz konusu kadroya başvuru yapacak olan adayların önlisans, peyzaj ve süs bitkileri yetiştiriciliği bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. 35 yaşının tamamlamış olan adaylar başvuru yapamayacaklardır. Ayrıca adayların görevini yerine getirmesine engel olabilecek akılsal, ruhsal veya bedensel hastalığının bulunmaması gerekmektedir. 2 önlisans mezunu ilgili bölümden bir ise meslek lisesi Tarım ve Ziraat alanında alım yapılacaktır.

1 Aşçı Alımı: Adayların meslek Yüksekokulundan Yemek pişirme teknikleri, gastronomi, mutfak sanatları, aşçılık, hazır yemek ve aşçılık veya mutfak yönetimi bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir. Aşçı unvanında 2 yıl deneyim şartı istenmektedir. Başvuru yapacak olan adayların ilanın son başvuru tarihini kadar istenilen şartları taşıyor olması gerekir.

devlet-memuru-alimi.jpg

2 Teknisyen Alımı: Başvuru yapacak olan adayların meslek lisesi veya ticaret meslek lisesinden elektrik elektronik teknolojisi alanından mezun olmaları gerekmektedir. KPSSP94 puan türünde en az 55 puan almış olmak gereklidir ve aynı zamanda 2 yıl deneyim şartı aranmaktadır. Teknisyen alımının 1 kadro elektrik teknisyeni 1 kadro ise inşaat teknolojileri alanında teknisyen olarak ayrılmıştır. Her 2 kadro için de başvuru şartları aynıdır. Yalnızca eğitim şartlarında değişiklik vardır.

Devlet Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İlana başvuru için adaylara 27 Mart 2023 ve 3 Nisan 2023 tarihleri arasında süre verilmiştir. Adaylar başvurularını bu süre zarfında kariyer kapısı kamu işçi alım üzerinden online olarak yapacaklardır.

Resmi Gazete İlanları

Son Dakika Kamu İlan

Son Dakika İş İlanı

Son Dakika Devlet Memuru Alımı İlanı

Son Dakika Memur Alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.