AJet Tecrübeli Tecrübesiz Pilot ve Kabin Memuru Alımı

AJet Tecrübeli Tecrübesiz Pilot ve Kabin Memuru Alımı

AJet, resmi kariyer internet sitesi üzerinden 4 farklı Kadroda personel alımı yapacağını duyurdu. Tecrübeli ve tecrübesiz olmak üzere 2 farklı kadro kategoride gerçekleşecek olan alım için pilot ve kabin memuru alımı yapılacağı duyuruldu...

Personel Alımı İş İlanları

AJet, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere tecrübeli kabin memuru, tecrübesiz kabin memuru, 2. pilot ve kaptan pilot kadrolarında alım yapacağını duyurdu. KPSS puan şartı olmadan yapılacak olan alımlar için 81 şehirden başvuruların kabul edileceği açıklandı. Kamupersonelialim.com ekibi olarak gerekli şartları sunduk.

Kamu Personel Alımı İş İlanı Başvuru Kriterleri

Tecrübeli Kabin Memuru Alımı: Daha önce THY A.O. ve THY A.O.'nun iştirak şirketlerinden sözleşme fesih yolu ile veya uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedenleri ile işten ayrılmamış olan kişilerden alım yapılacaktır.

En az bir yıl ticari bir havayolu şirketinde kabin memuru olarak çalışmış olmanız gerekmektedir. Kadınlar için 160 - 180 cm, erkekler için ise 170 - 190 cm arasında boy oranına sahip olmanız gerekmektedir. En az lise mezunu adaylardan alım yapılacaktır. İkinci dil olarak İngilizce biliyor olmanız gerekmektedir.

Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı: Şartlar tecrübeli kabin memuru alınacak kadrosu için aynıdır. Tek fark bu kadro için tecrübe şartının aranmaması adıdır.

2. Pilot Alımı: En az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan adaylardan yapılacak olan alımlar için ortaklığın göstereceği yeri ana üs olarak kabul edip orada işe alım sürecinden sonra ikamet ediyor olabilmeniz gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yapılacak alımlar için mavi kart sahibi adaylarda akıcı bir şekilde Türkçe konuşabilmesi halinde başvuruları değerlendirme aşamasına alınacaktır. B737 uçak tipinde bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Kaptan Pilot Alımı: En az 4000 saat toplam uçuş tecrübesi olan ve 27 ton üzerindeki uçak tiplerinde en az 1000 saat uçuş tecrübesine sahip olanlardan alım yapılacaktır.

Güncel İş İlanları için Başvuru Şekli ve Tarihi

Kurum tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular başlamıştır. Son başvuru tarihi 31 Ekim 2023 (saat: 14:00) olarak açıklanmıştır. Başvurularınızı https://ajet.hrpeak.com/jobs adresi üzerinden elektronik olarak yapmanız gerekmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.