AFAD 2021 Yılı 68 Şehir 1101 Teknisyen Personel Alımı Lise Ayrıntısı

AFAD 2021 Yılı 68 Şehir 1101 Teknisyen Personel Alımı Lise Ayrıntısı

AFAD 2021 yılı 1101 teknisyen personel alımı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. AFAD başvuruları hala devam ediyor ve başvuru kılavuzunda başvuru yapacak adaylar için lise mezuniyeti ayrıntısı ile bazı kişiler başvuru yapamayacak.

AFAD 2021 yılında yeni teknisyen personel alımı için geçtiğimiz günlerde 68 şehirde toplam 1101 kişi başkanlık bünyesindeki açık bulunan Arama Kurtarma Teknisyeni alımı kadrolarına atama yapılacak. Yapılan ilan açıklaması ile başvurular 27 Kasım 2021 tarihine kadar devam ediyor.

AFAD Kamu Personeli Alımı Başvuru Kılavuzunda Lise Mezun Ayrıntısı

AFAD kamu personeli alımına başvuru şartları içerisinde ön lisans mezunları için başvuru kılavuzunda belirtilen bölümleri bitiren kişilerin liseden mezuniyetlerinin mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olması şartı bulunmakta ve bu durumda düz lise mezun olup Acil Durum ve Afet Yönetimi ya da Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölüm mezunu olan adaylar AFAD kamu personeli alımına başvuru yapamayacaklar.

afad-2021-yili-personel-alimi.jpg

Başvuru için ayrıca lise mezunu adaylarında mesleki ve teknik lise mezunu olması ve kılavuzda belirtilen bölümleri bitirmesi şartı bulunmakta.

Adayların 27 Kasım 2021 tarihi esas alınarak 30 yaşından gün almamış yani 29 yaşını tamamlamamış olma şartı aranıyor.

Başvuru yapacak adayların bu hususlara dikkat etmesi gerekiyor.

AFAD Personel Alımında 2020 Yılı KPSS Puanı Geçerli

AFAD personel alımı açıklamalarında ayrıca 2020 yılında düzenlenen merkezi KPSS puanı kullanılacak ve önlisans mezunları için P93 puanı lise mezunu adaylar için P94 puan türünden 60 ve üzerinde KPSS puanı alanlar başvuru yapabilecekler.

AFAD başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum