Adli Tıp Kurumu 52 Sağlık Personeli ve Düz Memur Alacak

Adli Tıp Kurumu 52 Sağlık Personeli ve Düz Memur Alacak

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 52 sağlık personeli alımı ve düz memur alımı yapacak. Kurum yayınladığı ilana göre kadrolarda aranan şartları taşıyan adaylar arasından yapılacak. Aralık ayı başvuru kılavuzu açıldı.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 52 Kamu Personeli Alımı

ATK sağlık personeli alımı ve düz memur alımı yapıyor. Branşlar: makine mühendisi, bilgisayar mühendisi, inşaat mühendisi, fizik mühendisi, biyolog, kimyager, psikolog, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, tekniker, sağlık teknikeri ve laborant olarak açıklandı. Aşağıda bulunan kılavuzu inceleyerek başvuru yapınız.

ATK Personel Alımı Ortak Şartları

Yeri, ünvanı, niteliği ve özel şartları belirtilen 52 kadro için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2022 yılı KPSS’ye giren ve her kadro için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6’ncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her kadro için ilân edilen kadro sayısının 3 katı kadar aday çağrılacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Son başvuru günü olan 24 Aralık 2023 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İşe Alım Başvuruların Alınması

Başvurular 18 Aralık 2023 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayıp 24 Aralık 2023 Pazar günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir. e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.